Sirje Niitra • 14. juuni 1999 kell 22:00

Tabasalu pakend pürib turuliidriks

«Tahame juba esimese aastaga saada Baltimaades turuliidriks,» ütles Greimer Estonia tegevdirektor Taavi Rajur.

Eesmärgiks on seatud 60protsendiline turuosa kolmes Balti riigis ja viiendik turuosast Peterburi piirkonnas. Kokku elab selles regioonis 20 miljonit inimest ja see on Rajuri hinnangul piisav perspektiiv.

Eile algas endisest kanalast moodsaks tootmiseks ümber ehitatud ja uute seadmetega varustatud hoones Austria spetsialistide valvsa pilgu all proovitootmine. Esimesed tellimused tulid Lätist ja Leedust, kuid läbirääkimised käivad ka Tallinna Piimatööstuse ja Ühinenud Meiereidega.

Väga madalaid hindu Rajur ei lubanud, kuid pidas oluliseks kliendilähedust. Ühinenud Meiereide turundusjuht Jaak Timusk ütles võimaliku tellimuse kohta, et kõik oleneb sellest, milline on kvaliteedi ja hinna suhe.

Esimesel etapil investeeris Greiner Eestisse 40 miljonit krooni, millele poole aasta pärast lisandub veel umbes kümme miljonit. Tehtud investeeringu tasuvusajaks on planeeritud 8--10 aastat ja esimese tegevusaasta käibeks 30 miljonit krooni. Uue tehase tootmismahtu on võimalik suurendada kolm korda.

Tabasalu pakenditehases saab kohe tööd 50--60 inimest, hiljem rohkem. Umbes 70 protsenti liinitöölistest käib tööle Tabasalust, ülejäänud Tallinnast. Tehnilise poole peale jääb esialgu tööle ka kaks austerlast, juhtkond on Eestist.

Eestis teeb praegu analoogilist toodangut Sillamäel asuv Polyphorm, mille toodang läheb suures osas Venemaale. Selle firma käive oli eelmisel aastal 50 miljonit krooni ja seal töötab 200 inimest.

Austria päritolu perefirma Greiner Packaging on Euroopa pakenditootmise turu üks liidritest. Kontserni eelmise aasta käive oli 5 miljardit krooni ja töötajate arv 4000.

Tütarettevõtteid on Greineril 76 riigis, neist meile lähemad asuvad T?ehhis, Poolas, Ungaris, Rumeenias ja Bulgaarias. Kontsern toodab praegu 1300 sorti pakendit.

Hetkel kuum