17. juuni 1999 kell 22:00

Kui RE Eesti Põlevkivi taotletav põlevkivi tonnihinna tõus 45 kroonilt 72 kroonile kinnitatakse, kujuneb põlevkivi ja elektrienergia hinnakomisjoni sekretäri Märt Mõtuse sõnul keskmiseks elektrienergia hinnaks ilma käibemaksuta 32,4 senti/kWh, Elektrienergia hind peaks tõusma hiljemalt augustist ja eraisikutel rohkem kui tööstustarbijatel.

Juuni alguses möödus aasta ASi Paulig Baltic tehase avamisest. Tegemist on seni ainsa kohvitehasega Eestis, mis võimaldab toota üle 80 tonni kohvi kuus. Peale kohvi toodab tehas iga kuu enam kui 600 000 krooni väärtuses maitseaineid.

Firmade ebaedust ja makseraskustest tingitult ei jätku pankadel enam vaba raha ja nii on tekkinud olukord, et suured firmad ei saa enam kusagilt laenu, kas siis, kui tagatiseks on pakkuda laenusumma mitmekordses väärtuses vara.

Eraisikute puhul on asi veel hullem. Peale hinnatud ja kindlustatud tagatise tahab pank näha ka töölepingut, teada laenutaotleja ja tema lähisugulaste sissetulekute ning maksude suurust, paremate sõprade nimesid, aadresse jms.

Kuigi erastamisagentuur valmistab praegu ette ÜE Saku Õlletehas ja RASi Tallinna Kaubamaja aktsiate avalikku müüki, võib protsessi käivitamine takerduda, sest inimeste huvi EVP-arve avamise vastu on väike. Praegu on 1,1 miljonist rahvakapitaliobligatsiooni omanikust arve avanud alla 200 inimese.

Hetkel kuum