Toomas Truuverk • 29. juuni 1999 kell 22:00

Börs püsib vaikses languses

Tallinna börsil jätkus ka uue nädala kahel esimesel kauplemispäeval viimastele sessioonidele iseloomulik kauplemine, kus peamiseks kauplemisobjektiks on Hansapanga aktsia.

Hansapanga aktsial püsis müügihuvi ja aktsia hind vajus 32 tehingus 0,7% madalamale. Reedel levinud kuuldused, et Suprema ei suuda kõiki oma müügikorraldusi aktsiatega katta, tekitasid ootuse, et ehk on korralduse andjal aktsiad lõppemas.

Tundub, et turg ongi vähehaaval rahunemas ja tõsisemat lainetust Suprema suurem müügikorraldus endaga kaas ei too. Investorid hindavad praegust hinnataset üksmeelselt pigem soodsaks sisenemise hetkeks ja paanilist müügilainet vaevalt tulemas on.

Eilsel küllalt loiul turul, kus börsisüsteemi kogukäive ulatus 10,03 miljoni kroonini ja ilma Hansapanga aktsiata vaid 3,91 mln kroonini, jäid päeva lõpuks siiski ülekaalu langejad.

Kõige kehvemalt käis põhinimekirjas käsi Norma aktsial, mis kukkus registreeritud 12 tehingus 2,86% võrra. Ühtegi konkreetset investoreid ehmatanud uudist Norma kohta eile ei tulnud ja määravaks sai siin mõne investori soov aktsiatest loobuda.

Plusspoolel lõpetasid eile ainult kaks aktsiat -- Merko Ehitus (+5,2%) ja Tallinna Külmhoone (+6,2%). Käive oli mõlemal siiski küllalt tagasihoidlik ja mingit alust tõsisemateks järeldusteks eilne liikumine seega ei anna. Küll on palav suvi tõstnud üldist huvi Külmhoone aktsia kui investeerimisobjekti vastu ja seetõttu tasub aktsiat tähelepanelikult jälgida.

Hetkel kuum