MicroLink korraldab aktsiaemissiooni

MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson ütles eile, et ettevõttel on plaanis korraldada suletud aktsiaemissioon. «Praegu on vara emissioonist lähemalt rääkida, sest lepingutele ei ole veel alla kirjutatud,» lausus Martinson.

Tulevase aktsiaemissiooni korraldab AS Hansa Investments. Hansa Investmentsi esindajad keeldusid eile MicroLinki aktsiaemissiooniga seotud detaile kommenteerimast.

«Tulevasest aktsiaemissioonist saadud raha ei lähe ühte konkreetsesse objekti, « ütles MicroLinki turundusjuht Allan Sombri. «Neid objekte on mitu.»

Kaks nädalat tagasi otsis MicroLink 74,5 protsenti Läti internetifirma Parks LvNet aktsiatest ning teatas kavast luua kolmes Balti riigis tegutsev internetifirma. Selleks kavatseb MicroLink Online koos Parks LvNetiga investeerida selle aasta jooksul mitu miljonit dollarit. Parks LvNeti käive oli mullu 18,4 miljonit krooni.

«Tõenäoliselt korraldab MicroLink emissiooni selleks, et saadud rahaga võtta üle mõni firma,» arvas Eesti ühe suurema arvutitootja ASi Pennu Computers Technology (PCT) juhatuse esimees Arho Anttila. «Oletan, et see võiks olla internetipakkuja Eestist või Lätist.»

Endise PCT omaniku ja juhi Alo Koobi sõnul on MicroLink aktsiaemissiooni korraldamiseks valinud vale aja. «Eesti majandus ei ole praegu kõige paremas seisus,» lausus Koop. «Ei ole garanteeritud, et MicroLink saab täisemissiooni.»

Koobi väitel oleks ettevõttele parem, kui aktsiaemissiooni korraldataks 1--1,5 aasta pärast. «Välisinvestorile seostub Eesti praegu suurte riskidega,» ütles ta.

Arvutitootja ASi Ordi juhataja Sulev Sisaski sõnul võib aktsiaemissiooni läbiviimise põhjuseks olla nii omanike soov oma aktsiaid maha müüa kui MicroLinki laenukoormus. «MicroLinkil oli samuti plaan ehitada välja oma müügivõrk üle Eesti,» rääkis Sisask. «Aga see poleks kõige tulusam projekt.»

MicroLinki kontserni käive oli juunis 28 miljonit krooni, mis on võrreldes eelmise kuuga 2 miljoni krooni võrra suurem.

Hetkel kuum