31. august 1999 kell 22:00

Haldur nõuab ERA Panga tütarfirmas erikontrolli

«Kuna tütarfirma on ERA Pangale võlgu ja tema majandusnäitajad ei olnud eelmisel aastal kõige paremad, siis on meil soov kontrollida firma juhtimis- ja majandusalast tegevust,» põhjendas ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross.

Tema sõnul tuleb koosolekul väljavahetamisele ka Barclay Kinnisvarafondi nõukogu, kuhu kuuluvad praegu Martin Kuusik, Jüri Somelar ja Helve Ulmas.

«Uute nõukogu liikmete osas läbirääkimised käivad,» märkis Tross.

ERA Panga aktsionäride koosolek Andres Bergmanni isikus tegi enne pankrotimenetluse algust otsuse kustutada mitme pangaga seotud isiku ja ettevõtte võlad panga ees.

Möödunud aasta 28. augusti kuupäevaga üldkoosoleku protokolli kohaselt vabastas Bergmann pangavõlgadest tollase Polaris Vara juhatuse esimehe Tarmo Rubeni ning ka endaga seotud Barclay Kinnisvara, Barclay Kinnisvarafondi, ERA Investi, Pro Investi, P.I. Investmentberatungs GmbH ning osaühingu Cynake.

Pankrotihalduri hinnangul võidi kõnealune protokoll tegelikult vormistada käesoleva aasta kevadel, kui panga võimalused moratooriumist terve nahaga välja tulla olid juba olematud.

Keskpank lõpetas ERA Panga mullu oktoobris alanud moratooriumi 6. aprillil ja Tartu linnakohus kuulutas panga pankroti välja 7. juunil.

Autor: BNS

Hetkel kuum