Aili Kukumägi • 6. september 1999 kell 22:00

Projektijuhtimine tõusis hinda

Mitmeid kuid müügiedu nautinud Ann Vihalema «Marketingi» raamatu kõrvale on kerkinud teine kirjastuse Külim üllitis «Projekti juhtimine», mille autor on Algis Perens.

Paistab, et projektijuhtimine on aktuaalseks saanud: ka Äripäeva Kirjastuse turundustemaatikat puudutavatest käsiraamatutest on just «Projektijuhtimise käsiraamat» kõige populaarsem. Nimelt oli sellele 2625kroonise aastatellimusega raamatul augustis tellimusi 38, neist makstud 25.

Projektijuhtimise käsiraamat on tehtud koostöös koolitusfirmaga Helvetia Balti Partnerid, mille juht on Algis Perens.

Samas telliti Äripäeva Kirjastuselt teisi turundusvaldkonna käsiraamatuid vähem, näiteks «Müügikäsiraamatuid» kolm ja «Suhtekorralduse käsiraamatuid» kaks.

Hoolimata uue kooliaasta algusest oli augustis turunduskirjanduse läbimüük veel väiksem kui tänavu kevadkuudel. Põhjus võib olla ka selles, et mõningad raamatukauplused olid suvepuhkusel, küsitletutest näiteks Akadeemiline Raamat.

Tänavu mais ja aprillis oli eestikeelse turunduskirjanduse müügi edetabeli tipus Vambola Raudsepa «Finantsjuhtimise alused», mais 29 raamatuga ja aprillis 35ga.

Edetabel on koostatud ainult nende kaupluste näitajate põhjal, kelle süsteemid võimaldavad tuua välja müüdud eksemplaride arvu küsitletud perioodil.

Augustis müüdud eestikeelne turunduskirjandus

1. Marketing. Hind, müük ja reklaam. Anne Vihalem. Kütim. 55 kr -- 19

2. Projekti juhtimine. Algis Perens. Külim. 98 kr -- 14

3. Marketing. Turg, toode ja tarbija. Ann Vihalem. Külim. 100 kr -- 12

4. Ärietikett. Kuidas saavutada eeliseid konkurentsis. Ann Marie Sabath. Tea. 78 kr -- 10

5. Juhtimise alused. Ruth Alas. Külim. 73 kr -- 9

- Raamatupoodide Akadeemiline Raamat, Mattieseni raamatukauplus ja Rahva Raamat müügiandmete põhjal.

Hetkel kuum