Kaido Einama • 7. september 1999 kell 22:00

Ärikasutaja printer on hääletu ja kiire

trükkimiskiirus: 12 mustvalget lk minutis, 10 värvilist lk minutis lisad: kahepoolne trükkimine, võrguprinteri tugi, USB pistik soovitatav koormus: 5000 lehte/kuus Orienteeruv hind: 6300 kr

Uut Hewlett-Packardi tindiprinterit soovitatakse tootja kodulehel «tõsisele ärikasutajale». Printer saab hakkama kõigega, mida väikefirma paberile trükkimiseks vajab. Ja enamgi veel -- trükkida võib T-särgile või kruusile.

Äripäeva katsed uut tehnoloogiat kasutava printeriga polnud valutud. Vanematel arvutitel oli installeerimisega raskusi ja graafikatarkvara ei mõistnud printerit iga kord kõige paremini. Tulemuseks oli paar korda kinnijooksnud arvuti ja mõni kord arusaamatud märgid pildi asemel paberil. Kallile fotopaberile trükkides pole see nähtus just kõige meeldivam.

HP värviline tindiprinter sai siiski hakkama hämmastavate tulemustega: trükkimise ajal liigub tindipea peaaegu hääletult, nii et trükkida saab mugavalt ka kodukontoris, häirimata kõrvaltoas magavaid pereliikmeid.

Värvifotode trükkimine on DeskJet 970ga samuti kiire, kümnete minutite asemel tuleb foto välja mõne minutiga. Tavaline värviline dokument trükitakse tavalisele paberile aga sekunditega. Kuna printer kasutab ära paberite omadusi, tuleb enne trükkimist printeri menüüst määrata, millist paberit kasutatakse. Erinevalt trükitakse tavalisele paberile ja läikivale fotopaberile, viimasel juhul inimsilm enam digitaalfotot tavalisest fotost ei eristagi.

ColorSmart tehnoloogia võimaldab paberile saada samade värvidega pilti, mis ekraanilgi.

Kui printimisega midagi untsu läheb, on väheste nuppudega või üldse nuppudeta lauaprinteril raske paberit õgivat printerit kiiresti peatada. HP printeril on selleks aga spetsiaalne trükkimise tühistamise nupp, mis printeri kohe seiskab.

Uus tindiprinter spetsiaalselt Eesti turu jaoks jõuab müügile oktoobris.

Hewlett-Pacardi professionaalne tindiprinter on keskmisest kallim, kuid trükib peaaegu hääletult ja jätab paberile samad värvid, mis ekraanilgi.

Hetkel kuum