7. september 1999 kell 22:00

Ostja meelespea

TCO95

Enamus täna pakutavatest monitoridest kannavad märget vastavuse kohta TCO95 standardile, mis ammusest ajast on tulbapealkirjas ära toodud kui kiirgus-standard. Tegelikult paneb juba TCO 92 paika paljud ergonoomianõuded, nagu näiteks ekraani peegeldus, pildi teravus, pildi stabiilsus jne.

TCO99

See on värskeim nõuetekogu, kus ainuüksi monitoride kohta käiv dokument on 44 lehekülge pikk. Kes tahab lähemalt uurida, leiab selle www.tco-info.com alt koos teiste standarditega, mis puudutavad muid arvutikomponente. Tänases tabelis on TCO99 märki vähe näha, sest enamus tootjatest on sertifitseerinud üksnes monitore alates 17-tollisest diagonaalist. Arvatavasti on maailm liikumas 17-tolliste suunas ja pisemate puhul ei tasu uute standarditega kooskõlla viimiseks pingutused end ära. Sama lugu juhtus ju mõned aastad tagasi mustvalgete ja 15 tollist väiksemate monitoridega.

Lame

Meeldiv on näha pakkumisel ka lamekuvareid, mille hinda nähes oleksin peaaegu toimetusele kirjaveast teatanud. Hetkel pöörasena tunduv hind on aga juba mõnda aega olnud sobiv neile, kel ruumiga kitsas käes. Arvatavasti läheb veel paar aastat, kuni me kõik endale lameda kuvari lubada võime -- mõeldes vajadusele mahutada töölauale ära üha suurema diagonaaliga monitore, on see vist ainus pääsetee.

Autor: Peeter Marvet

Hetkel kuum