9. september 1999 kell 22:00

Optiva Panga kontserni konsolideeritud auditeerimata puhaskasum oli I poolaastal 7,6 miljonit krooni.

Optiva Pank teatas, et panga intressitulud moodustasid esimesel poolaastal 121,7 mln ja puhas intressitulu pärast laenuprovisjone moodustas 18,4 mln krooni.

Pank teenis mitteintressituludena 89,9 mln ning mitteintressikulud ulatusid 73,4 mln kroonini.

Optiva Panga omakapital moodustas juunis 342,9 mln ning bilansimaht ulatus 3,211 mld kroonini. BNS

Kolme Balti panga suuromanik Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) eitas kuuldusi Ühispanga ja Läti Unibanka ühendamisest.

«See on täiesti vale jutt,» ütles SEB Baltic Holdingu juhataja Mats Kjaer eile, «meil pole mingit kavatsust hakata Baltimaade panku liitma, kuna Eesti, Läti ja Leedu on täiesti erinevad turud ja sellel poleks mingit mõtet. Me ei tee seda kunagi.»

Kjaer kinnitas, et SEB tahab jätkata Balti turgudel aktiivselt ja on võtnud oma sihiks suurendada osalusi kõigis kolmes pangas üle 50 protsendi.

«Unibankas me oleme selle taseme juba saavutanud, Ühispangas on osalus tõstetud üle 45 protsendi,» rääkis ta. Vilniuse Pangas on SEBi osalus praegu 42 protsenti. BNS

Eestis aktiivselt tegutsev Itaalia investor Ernesto Preatoni ostis augustis 100 protsenti börsi liikme, maaklerfirma Beeta Varahaldus aktsiatest.

Preatoni sai Beeta Varahalduse omanikuks augusti alguses, ütles firma juhatuse liige Denis Kolomenski. Aktsiate eest makstud hinda ta ei avaldanud.

Beeta Varahalduse aktsiad kuulusid varem ASile Rotermann ja mõnele eraisikule.

Klientidele on omanikuvahetus pigem hea uudis, märkis Kolomenski. Tema sõnul on Ernesto Preatoni Beeta Varahalduse aktiivne aktsionär, kelle huvides on firmat arendada. BNS

Hetkel kuum