Väinu Rozental • 14. september 1999 kell 22:00

Tallinna kaubahalli omanikeringis norrakad

Kuldkepi andmeil on RIMI kaubamärki kandvate kaupluste omanik Norra üheperefirma Hakon.

Ludvigseni omanikeringi kuulunud jaekaubandusfirma ASi Rotagrupp nõukogu esimees Arvo Heinmaa kinnitas omanikeringi muutust Ludvigsenis, kuid ei täpsustanud, kes on uus omanik, kas endised omanikud on alles ning kuidas jaotub osalus. «Vastavalt lepingule ei ole mul õigust kommenteerida,» oli Heinmaa napisõnaline. Heinmaa on Tallinnas kaupluseid omava ASi Loo & Ko nõukogu esimees.

Heinmaa kinnitusel olid Ludvigseni varasemad osanikud AS Rotagrupp, Rotagrupi üks tütarfirma ja hulgikaubandusettevõte AS Smarten.

Ka Ludvigseni juhatuse esimees Tiit Elias ei eitanud omanike vahetust. «Midagi konkreetset saan öelda siis, kui asi avalikustatakse,» rõhutas Elias.

RIMI osales koos Rootsi suurima jaekaubandusfirmaga ICA ASi Eesti Spar kauplusteketi ostmisel mais-juunis, aga kaup jäi katki. «RIMI ja ICA ühinesid vahetult enne Eesti Spari müüki,» rääkis Rudolf Kuldkepp, kes tol ajal tegutses Eesti Spari juhatuse esimehena. «Küllap oli neil ühinemisega rohkem probleeme, kui et teha Spari ostmiseks korralik pakkumus.»

Eesti Spari ostnud ASi Rema 1000 juhatuse esimees Guido Pärnits avaldas lootust, et kuigi RIMI kontseptsioon kattub paljuski samuti Norrast pärit Rema 1000 kontseptsiooniga, siis uus tulija otseselt nende turuni??i ei trügi. Kaubahalli praegu veel ehtivad Spari märgid lubas Pärnits lähiajal maha võtta, sest frantsiisiteenust nad enam uue omaniku leidnud kaubahallile ei müü.

Kaubandusringkondades arvatakse, et Tallinna kesklinna kaubahall võib olla RIMI esimene lüli loodavas kauplusteketis. «Lätis kannab RIMI kaubamärki seitse kauplust,» täpsustas Rudolf Kuldkepp. Läti turul on RIMI tegutsenud üle kolme aasta.

Tallinna linnavalitsuse linnavaraameti juhataja kohusetäitja Priit Pärtelpoja sõnul ei muuda omanikeringi muutus linnavalitsuse ja Ludvigseni vahel sõlmitud rendilepingut. «Juriidiline isik, kellega meie suhtleme, on jäänud samaks,» põhjendas Pärtelpoeg ja lisas, et omanike vahetus neid ei huvita.

Pärtelpoja kinnitusel andis Tallinna linnavolikogu eelmise nädala neljapäeval loa müüa enampakkumisel Kaubahalli hoone ja kinnistu alghinnaga 24 miljonit krooni. Tegelik enampakkumine toimub umbes kolme nädala pärast, lisas Pärtelpoeg.

Hetkel kuum