«Lähipäevadel ei huvita kedagi, milline on Hansapanga või Telekomi kasum, vaid kuivõrd tõsine on aasta 2000 probleem ja kuidas välisinvestorid seda hindavad,» lisas ta. Kiire langus on igatahes tervislikum kui stabiilne tiksumine allapoole, märkis Õim.
Sten Sumberg Supremast ütles BNSile, et praegu on turul palju peataolekut ja paanikat, turg on jätkuvalt kukkunud mitme küllalt hea uudise peale.
«Kogu lühiajaline raha liigub turult välja,» märkis Sumberg. «Kuni pole pikemaajalist raha, mis selle ära ostaks, püsib ka turg nõrk.» Sumbergi sõnul on positiivne see, et käive on viimaste päevade languse juures pisike.
Pajumägi lisas, et edaspidistes hinnaliikumistes sõltub palju USA väärtpaberiturust. Kui seal hakkavad aktsiahinnad langema, kandub see üle teistelegi turgudele.
USA tunnustatud ökonomisti Edward Yardeni kaks nädalat tagasi avaldatud hinnangu kohaselt on USA aktsiaturul hindades 40% õhku ja pikema perioodi kasumiootused täiesti ebareaalsed. Deutsche Bank Alex. Browni peaökonomist Yarden soovitas valmistuda suureks börsilanguseks.
Pajumägi sõnul on Eesti turu liideraktsiaks nimetatud Eesti Telekomi aktsia oma vähese likviidsuse tõttu investorite huviorbiidist väljas. Suprema analüütik Veikko Maripuu märkis, et välisinvestorite jaoks on Telekomi puhul negatiivne märk, et aktsiaga koduturul nii tagasihoidlikult kaubeldakse.
Pajumägi sõnul suureneb Telekomi väärtus investoritele siis, kui ettevõte hakkab maksma korralikke dividende ja kinnitas, et ettevõtte kasvuruum on tulevikus suur.
Hansapanga probleemina nimetas Pajumägi ülekapitaliseeritust ja lisas, et lähitulevikus peab sellele tulema mingi lahendus.