Viktoria Korpan • 27. september 1999 kell 22:00

TELE2 pakub püsiühendusi

«Uus püsiühenduse toode on mõeldud eelkõige äriklientuurile, kes soovib Interneti püsiühendust, kuid kes ei asu TELE2 optilise baasvõrgu piirkonnas,» selgitas Levicom Broadbandi juhataja Ivar Lukk. «Lõpptarbijani jõudmiseks kasutame kolmandate osapoolte kaablit.»

Levicom Broadband hakkas pakkuma Interneti püsiühenduse teenust üle nädala tagasi Levicomi kaabeltelevisioonifirmade kaabelvõrkude baasil.

Olemasolevad võrgud võimaldasid TELE2-l pakkuda püsiühendusi vaid Tallinna kesklinna piirkonnas.

Levicom Broadbandi internetitoodete juhi Toomas Taltsi sõnul võib TELE2 kasutada ka ASi Eesti Telefon võrke. Varem on TELE2 juhtkond rõhutanud seda, et ettevõte saab ilma Eesti Telefoni teenusteta hakkama.

TELE2 pakutava Interneti püsiühenduse hind on TELE2 enda väitel konkurentidest madalam. Konkurentide hinnangul on TELE2 jagatav info eksitav. Püsiühenduse puhul tuleb TELE2 klientidel tasuda kuumaks, mis sõltub ühenduse kiirusest. Näiteks kiirusega 64 Kbit sekundis püsiühenduse korral tuleb TELE2s maksta 4600kroonine kuumakse.

Selle aasta jooksul on TELE2-l plaanis laiendada püsiühenduse pakkumist ka mujal Eestis. TELE2 pakub samuti tasuta sissehelistamisteenust, mille kliendiks on registreerinud üle 7000 inimese.

Pärast Eesti Telefoni monopoolsete õiguste lõppemist kavatseb TELE2 osutada ka telefoniteenuseid.

Hetkel kuum