29. september 1999 kell 22:00

Tõrva linn kuulutas ennast maksejõuetuks

Tõrva 13 miljoni krooni suurusest aastaeelarvest moodustavad võlad neli miljonit krooni ehk kolmandiku, mida linn ei ole võimeline ka negatiivse lisaeelarvega tasa tegema, ütles linnapea kohusetäitja Toomas Tauts.

Tõrva volikogu võttis 23. septembril vastu otsuse linnas eriolukorra väljakuulutamiseks, kuna linn on püsivalt maksejõuetu. Raske majanduslik olukord pole volikogu otsuse järgi ajutine ja see ei võimalda linnal koostada tulevaks aastaks tasakaalus eelarvet, rääkis Tauts.

Tõrval on linnapea kohusetäitja sõnul kavas koostada negatiivne lisaeelarve, mille võimalik maht on kuni pool miljonit krooni. Lisaeelarve ei kata aga linna tegelikku vajadust.

Tautsi kinnitusel kavatseb Tõrva linn pöörduda abi saamiseks valitsuse poole. Seni pole linn tema sõnul veel ametlikku pöördumist rahandusministeeriumile teinud, kuid kavatseb seda teha pärast eelarve põhjalikku analüüsi. Eriolukorras linn piirab oma kulutusi miinimumini, makstes välja vaid palku ja teisi möödapääsmatuid kulutusi, rääkis Tauts.

Tõrva laenukoormus on jõudnud maksimaalse lubatud piirini. Augusti lõpus oli Tõrval tasumata arveid kokku ligi 4 miljoni krooni eest, millest pool on võlg maksuametile.

Tõrva volikogu tagandas augustis linnapea Edgar Umblia.

Autor: BNS

Hetkel kuum