Optsiooniturul võimutseb Norma

Norma aktsiale on viimasel ajal tehtud kõige rohkem optsioone, tõdes Hansapanga tuletisinstrumentide osakonna juhataja Tõnno Vähk.

«Normas on palju spekulatiivset raha ning madalametel tasemetel kasutati juhust ja tehti lühiajalisi ostuoptsioone,» lisas Vähk.

Vähk märkis, et Norma oli optsioonituru huviorbiidis ka reedel, mil aktsia hind tõusis börsil ligi 8 protsenti.

Norma aktsiale tehtud suuremahulised optsioonid võivad oluliselt mõjutada turu liikumist, sest positiivsete uudiste mõjul kerkiv aktsia hind toob turule kasumivõtjad, kelle tegutsemine viib aktsia hinna alla, selgitas Vähk.

Hansapanga aktsiatele sõlmitud optsioonide maht vähenes kuuga 31,06 protsendilt 26,68 protsendile. Kui Norma aktsia on spekulatiivne ning lühiajaliste optsioonidega on võimalus palju võita, siis Hansapanga aktsia on ka välisinvestorite huviorbiidis ning sellele sõlmitakse rohkem pikaajalisi optsioone, rääkis Vähk.

Ostuoptsioonid moodustasid septembri lõpu seisuga optsiooniturust 97 protsenti. Optsiooniturg kasvas kuuga ligi 34,8 miljoni krooni võrra. Samas langes ostuoptsioonide osa augustiga võrreldes 1,57 protsendipunkti.

Merko aktsiale tehtud optsioonide osakaal tõusid septembris 1,2 protsendilt 3,9 protsendile ning Ühispanga optsioonide osakaal 0,7 protsendilt 2,4 protsendile.

Optiva Panga aktsiatele tehtud optsioonide osakaal vähenes, need moodustasid kuu lõpus 6,31% võrreldes kuutaguse 14,30 protsendiga sõlmitud optsioonide mahust.

Ligi pool sõlmitud optsioonidest lõpeb oktoobris. Novembris on tähtaeg 23,4 protsendil sõlmitud optsioonidest, 4,27 protsenti on sõlmitud tähtajaga detsembris.

Autor: ÄP

Hetkel kuum