• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Väärikas vanuses

  Kümme küünalt firma sünnipäevatordis on märk auväärsest vanusest, suurest tööpanusest ning õigest majandamisest.
  Finest Hotel Groupi assistent
  - Finest Hotel Group tähistas oma 10. sünnipäeva 1998. aasta suvel kahel korral. Esimene pidu peeti 7. juunil 1988, koosviibimisega tähistati asutamisdokumentide allakirjutamist Helsingis. Sel puhul toimus Lillepaviljonis grillpidu Finesti endistele ja praegustele juhtidele.
  Teine pidu peeti 12. augustil 1998. aastal, kui Finest Hotel Groupi registreerimisest möödus Moskvas kümme aastat. Sel puhul kutsus Finest paar päeva hiljem kõik oma suuremad koostööpartnerid ja konkurendid Rannahotelli vastuvõtule. Pidulikule vastuvõtutseremooniale järgnes Absolute Ensemble'i kontsert, dirigent oli Kristjan Järvi.
  Oma 10. sünnipäevaks töötas Finest Hotel Group välja aastapäeva logo, mis kaunistas kogu personalile kingitud särke ja vihmavarjusid. Endistele juhtivtöötajatele kingiti hõbedast paberinoad, mida kaunistas samuti juubelilogo. Staazhikad töötajad said rahalise preemia. Lilli kingitakse Finestis sünnipäevade puhul, lillebuketid oleme tellinud alati Pärnu maanteel asuvast kauplusest Anni Lill.
  Juubelipidustuste eelarve kohta võib öelda, et see oli piisav.
  Baltic Computer Systemsi reklaamijuht
  - Baltic Computer Systems tähistas oma 10. sünnipäeva käesoleva aasta 15. septembril Estonia kontserdisaalis. Kohal viibisid nagu ikka kliendid ja koostööpartnerid ning BCSi endised ja praegused töötajad.
  Õhtujuht oli alati heatujuline ja särav Mart Sander, kes andis oma galantsuse ja vaimukate repliikidega koosviibimisele erilise sära. Pärast meeleolukat rahvusmeeskoori kontserti lustis rahvas Peeter Sauli balliorkestri tantsuviiside saatel. Suurejoonelise peoõhtu naelaks kujunes Jassi Zahharovi sädelev etteaste.
  Spetsiaalset juubelilogoga nänni firma ei tellinud.
  Est-Stein-B OÜ turundusdirektor
  - Selle aasta märtsikuus kümnendat sünnipäeva pidanud kivikatuste tootja tähistas oma suursugust tähtpäeva neljakümne kahe töötajaga kahel erineval kuupäeval kahe sündmusega.
  Esmalt toimus firma töötajatele pidulik õhtu Estonia talveaias, kus anti firmas viis aastat töötanud inimestele üle hinnalised kellad. Veelgi hinnalisema kella omanikeks said kümme aastat Est-Steinis töötanud. Üritusel esinesid Estonia teatri operetisolistid, pidulikult kirjutati alla teatri ja firma vaheline koostööleping, millega loodi uus 15 000 krooni suurune kultuuripreemia.
  Teine pidulik sündmus toimus kuu hiljem, kui avati uus Coppo-nimeline kivitootmisliin.
  Hansatee avalike suhete juht
  - Tallinki kaubamärgil täitus 10. sünnipäev käesoleva aasta maikuus. Tegime sel puhul 17.--22. maini sooduskampaania. Iga päev oli esimesel sajal õnnelikul inimesel võimalik osta endale 10 krooni maksev Tallinn--Helsingi--Tallinn pilet. Soodustust said ka järgnevad piletisabas seisjad.
  Ühist suurt sünnipäevapidu me kevadel ei korraldanud, sest Hansatees töötab kahes vahetuses kokku üle tuhande inimese. Koos külalistega moodustab see hulga, mida on väga raske koos võõrustada. Samuti ei teinud firma rahalisi preemiaid.
  Küll aga tuli Tallinki kaubamärgi 10. sünnipäevaks välja eraldi juubeliõlu, mida Eesti kauplustes ei müüdud ja seda saab aasta lõpuni osta vaid Tallinki kaubamärgi all sõitvatelt laevadelt. Omamoodi huvitav oli ka mais toimunud suur tasuta kontsert A-Terminali ees, kus esinesid paljud laevadel töötavad artistid.
  Samas ei jäänud ka pidu pidamata. Hansatees on kena traditsioon korraldada firma suvepäevi ning siis saavad kokku kõik firma töötajad. Sel aastal peeti suvine pidu Roosta puhkekülas ning tagantjärele tähistasime ka Tallinki kaubamärgi 10. sünnipäeva. Suvepäevi peeti kahel nädalavahetusel, et kõik firma töötajad saaks neist osa võtta. Iga töötaja osavõtumaks oli 100 krooni ning kõik said kingituseks Tallink 10 logoga T-särgi.
  Pidu oli väga lõbus ning me oleme alati korraldanud isetegevuskavasid ja karnevale. Olgu öeldud, et kõige vaimukamad etteasted on alati olnud Vana-Tallinna rõõmsameelsel kolle ktiivil.
  Erilisi üllatusi mulle meelde ei tule. Advokaadid on kuiviklik rahvas, õhku täristavad ning üllatusi teevad rohkem loomeinimesed. Üldlevinud on Interneti kaudu kaartide saatmine ja Perli kataloogidest ning kõikvõimalikest äridokumentidest isikukoodide järgi tuttavate sünnipäevade väljavõtmine. Sellisel juhul on üllatusmoment alati olemas.
  Suurima elamuse sain hoopis kõrvaltvaatajana. See oli 90ndate alguse sügisel, kui Pronksi 6 õuel hakkas täpselt südaööl akende alt kostma meeskooride laul. Ebakainet laulujoru võib Tallinnas kuulda küll, aga et «Meil aiaäärne tänavas» kõlaks, seda ei juhtu just sageli. Tegelikult oli sünnipäev dirigent Venno Laulul ja nii said tema sünnipäevast osa ka ümberkaudsete majade elanikud.
  Kingitustega. Eelmisel aastal kinkis töökollektiiv mulle klaasi alla raamitud karikatuurid, mis olid minust aasta jooksul ajakirjanduses ilmunud. Neid naljakaid pilte oli kokku kümne ringis ja nad on väga huvitavad. See oli väga meeldiv üllatus igas mõttes.
  Erakordse leidlikkusega. Mul on töökaaslased, kellele meeldib teistele üllatusi valmistada ning nad on minu sünnipäeva meeldejäävaks muutnud mitmel korral. Ühel minu tavalisel sünnipäevahommikul tuli kamp kolleege minu kabinetti meeletult suure punase täispuhutava vähiga (olen tähtkujult vähk). See vähk oli nii suur, et ei mahtunud muidu autosse, kui pidin osa õhku välja laskma. Hiljem sellega merre ujuma minnes üllatusin teistkordselt, sest vähk hoidis mind isegi vee peal. Kuulusin siis veel 100ste klubisse. Kord kirjutasid kolleegid mulle aga ajakohase ja teravmeelse luuletuse, mis üheskoos ette loeti.
  Pannkookidega. Jõuan hommikul kontorisse tavaliselt kõigist teistest varem. Kord jõudsin oma sünnipäeval majja veerand üheksa hommikul. Läksin oma kabinetti ning see oli juba rahvast täis. Laual olid pannkoogid, moos ja piim ning korraldasime üheskoos meeldejääva sünnipäevapeo.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Enefiti börsikell kuulutab Eesti väikeaktsionäri triumfi
Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine õnnestus vaatamata sellele, kuidas aktsia käituma hakkab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine õnnestus vaatamata sellele, kuidas aktsia käituma hakkab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Erootikapood loobus börsiplaanidest Omanik: me ei sobitu oma harimata juhatusega börsile
Tallinna börs teatas täna, et erootikapoode Hot Lips opereeriv HC Pro AS on otsustanud börsiletulekust loobuda. Ettevõtte juhi ja omaniku Timo Juhani Majuri sõnul selgus, et lisakapitali neil siiski vaja ei ole, samuti tekkis tal tunne, et nad ei sobi börsile.
Tallinna börs teatas täna, et erootikapoode Hot Lips opereeriv HC Pro AS on otsustanud börsiletulekust loobuda. Ettevõtte juhi ja omaniku Timo Juhani Majuri sõnul selgus, et lisakapitali neil siiski vaja ei ole, samuti tekkis tal tunne, et nad ei sobi börsile.
Leedu keelas Linnamäel sealse Forum Cinemase ostu
Apollo kinokontserni omanikul Margus Linnamäel ei lähe suurkonkurendi Forum Cinemase ostuga just kuigi hästi: Eestis tekkinud probleemide järel teatas ka Leedu, et selline koondumine ei lähe läbi.
Apollo kinokontserni omanikul Margus Linnamäel ei lähe suurkonkurendi Forum Cinemase ostuga just kuigi hästi: Eestis tekkinud probleemide järel teatas ka Leedu, et selline koondumine ei lähe läbi.
Raadiohommikus: olümpiavõitja, muusik, valimised ja linnaruum
Reedeses hommikuprogrammis vestleme Setomaa aasta ettevõtjaks pärjatud Jalmar Vabarnaga. Saame teada, mille eest ta sellise tiitli pälvis ning kuhu Vabarna investeerib.
Reedeses hommikuprogrammis vestleme Setomaa aasta ettevõtjaks pärjatud Jalmar Vabarnaga. Saame teada, mille eest ta sellise tiitli pälvis ning kuhu Vabarna investeerib.