ÄP fototoimetus • 20. oktoober 1999 kell 22:00

Swedbanki osaluse kasv mõjutab Hansapanka

Swedbanki otsus kasutada optsiooni ning suurendada osalust Hansapangas üle 50 protsendi muudab laenuraha pangale odavamaks.

«Ma ei saa öelda, millises ulatuses raha hind täpselt väheneb, kuid pangale tähendab see stabiilsemat finantseerimist,« kinnitas Hansapanga juhatuse liige finantsdirektor Erkki Raasuke.

Raasuke lisas, et raha laenajate jaoks on olulise tähtsusega, kas strateegiline investor kontrollib pangast vähem või rohkem kui 50 protsenti.

Swedbank otsustas kasutada optsiooni 2,66 protsendi Hansapanga aktsiate ostuks, millega Swedbanki osalus suureneb detsembris 49,98 protsendilt 52,64 protsendile.

«Swedbanki käes on praeguseks juba ligi aasta olnud umbes 50 protsenti Hansapanga aktsiatest. Hansapanga areng on olnud väga positiivne ja panga väljavaated head nii Eestis kui teistes Balti riikides. Nüüd, mil optsiooni tähtaeg on käes, on loomulik, et me kasutame seda, kõrvaldades ühtlasi võimalikud kahtlused meie kohustuste osas Hansapangas,» ütles Swedbanki president ja peadirektor Göran Ahlström.

Autor: ÄP

Hetkel kuum