Kristel Raesaar • 24. oktoober 1999 kell 22:00

Norma arutas tulevikuplaane

Nõukogu valis koosolekul ettevõttele uue viieliikmelise juhatuse, mille esimehena jätkab ettevõtte senine juht Peep Siimon. Juhatuse liikmeteks said Norma turundusdirektor Peeter Tibbo ja tootmisdirektor Ivar Aas ning Autoliv Sverige AB esindajad Leif Gunnarson ja Leif Åkerblad.

Nõukogu esimeheks valis koosolek Autoliv Inc asepresidendi Jörgen Svenssoni.

Norma uue suuraktsionäri Autolivi esindajate juhtimisel arutas koosolek kiiresti läbi kõik ettevõtte tegevusvaldkonnad, ütles Peep Siimon.

Tulevikuplaanide väljatöötamiseks moodustas nõukogu eri alade töögrupid. «Seda on alati tehtud ka varem, kui on käsil mingi uus projekt,» märkis Siimon. Tema sõnul on muuhulgas töögruppide ülesandeks anda uue omaniku esindajatele ülevaade Norma ja Autolivi koostöö võimalustest.

«Kui palju meie müügimahud kasvama hakkavad, pole pärast esimest koosolekut küll veel võimalik öelda,» rääkis Siimon. «Nad on alati öelnud, et siin on võimalik toota väiksemate kulutustega, aga ettekirjutusi toodangu ja hindade kohta nad meile ei tee.»

Norma tegevjuhtkond esitas reedel nõukogule kinnitamiseks veel ettevõtte üheksa kuu konsolideeritud majandustulemused. Siimoni sõnul tutvuvad nõukogu liikmed nendega selle nädala jooksul. Börsile avaldab Norma üheksa kuu tulemused hiljemalt tuleval esmaspäeval.

Maailma juhtiv autode turvavarustuse tootja Autoliv Inc ostis 49,5protsendilise osaluse Normas seniselt omanikult Norma Grupilt eelmisel teisipäeval.

Hetkel kuum