ÄP fototoimetus • 26. oktoober 1999 kell 22:00

Ecclestone teenib Vormel 1 müügist

Ostjaks on Saksa Deutsche Bankile kuuluv Morgan Grenfell Private Equity, mis maksis 12,5% eest firmas Formula One Administration (FOA) 325 miljonit dollarit. Lisaks kindlustas Morgan Grenfell optsiooni veel 37,5 protsendi ostuks. Selle osa hinnaks on 975 miljonit dollarit.

Morgan Grenfell tahab FOA omanike ringi kaasata ka teisi riskikapitaliste. Nimetatud 37,5% vastu on huvi ilmutanud Benettoni moefirma investeerimisharu 21 Investimenti, mis on Vormel 1 võidusõiduga seotud Benettoni rallimeeskonna kaudu.

Morgan Grenfellile kuulub 50% Vormel 1 Briti rallimeeskonnas Arrows.

Tehing, mille järgi kogu FOA väärtuseks on 2,6 miljardit dollarit, sõlmitakse Morgan Grenfelli ja Bernie Ecclestone perekonna usaldusfondi Bambino Holdings vahel. Lisaks emiteeris fond sel aastal 1,4 miljardi dollari eest eurovõlakirju, tagatiseks Vormel 1 teleülekannete õiguste müügist laekuvad summad.

67aastane Ecclestone, kes alustas omal ajal pruugitud autode müüjana, tahab enne kui ta ise võistluste peakorraldaja kohalt lahkub FOA börsile viia ning luua firmale laia institutsionaalsete investorite baasi.

Kaks aastat tagasi tehtud esimene katse FOA börsil noteerida läks nurja. Euroopa komisjoni algatatud juurdlus Vormel 1 teleülekannete lepingute seaduslikkuse üle peletas investorid minema. Uurimise esialgsed tulemused näitasid, et tehingud on Euroopa Liidu konkurentsiseadusega vastuolus.

Euroopa Komisjon leidis, et Vormel 1 korraldajad on kuritarvitanud oma domineerivat positsiooni populaarse spordiala teleülekandeõiguste müümisel ning takistanud vaba konkurentsi.

Kui uurimuse esialgsed tulemused kinnitatakse, tuleb Brüsseli sõnul lepingud ümber vaadata.

Morgan Grenfell on siiski valmis riskima ning leiab, et isegi kõige mustema stsenaariumi korral on tegemist atraktiivse investeeringuga. Igat võiduajamist vaatab vähemalt 300 miljonit inimest, mis viitab suurele veel realiseerimata kommertspotentsiaalile.

FOA tänavune kasumiprognoos on 200 miljonit dollarit 400 miljoni dollari suuruselt käibelt, millest lõviosa annab teleülekandeõiguste müümine.

Autor: ÄP

Hetkel kuum