7. november 1999 kell 22:00

Poli?t?uk pääses haavadega

Pühapäeval tund enne keskpäeva kõlasid lasud Keskturu kommertsdirektori Vadim Polistsuki maja ees Kakumäel. Seni tabamata isikud avasid autosse istuva Polistsuki suunas automaaditule ning allilmaga seostatud kommertsdirektor lasi ründajaid isiklikust relvast vastu. Vasturünnakust ilmselt häiritud tundmatud lahkusid sündmuskohalt kollase Zhiguliga. Kiirabi saabudes suutis veel teadvusel olev Polistshuk öelda, et arvatavasti tabas ta vähemalt ühte ründajatest.

Tallinna politseiprefektuuri pressiesindaja Mart Sooniku sõnul käivitati kohe pärast tulevahetusest teatamist politseioperatsioon, mille käigus Tallinna ja Harju politsei asusid otsima kollast Zhigulid. «Ümbruskond piirati patrullidega ümber ja mõne tunni pärast leiti mahajäetud auto üles,» ütles Soonik. Pressiesindaja ei osanud veel öelda auto päritolu.

Mustamäe Haigla direktor Ralf Allikvee ütles, et Polistsuk viidi operatsioonile ja õhtul kella viieks oli mehe elu väljaspool ohtu. Polistsukki olid kuulid tabanud rindkeresse ja kõhtu ning Allikvee sõnul ei olnud tema seisund ka haiglasse saabumisel eluohtlik. «Minu teada saadi tema kehast kätte vähemalt seitse kuuli, kuid tõenäoliselt pole need Kalashnikovist tulistatud,» ütles Allikvee.

Politseiameti pressiesindaja Ahto Jaksoni sõnul võttis mõrvakatse uurimise üle Keskkriminaalpolitsei, kuid pühapäeva õhtuks ei olnud talle kuriteo kohta rohkem informatsiooni laekunud.

Informeeritud allikate teatel oli Polistsuk vahelüli allilmategelaste ja turukauplejate vahel ehk nn tankist. Siiani teati teda kui meest, kes käis turukauplejatelt müügikohtade eest raha nõudmas, samuti seostati teda turu erastanud firmadega.

Keskturu erastamisega on seostatud ka Mait Metsamaa mõrva, kuigi politsei pole seda versiooni ametlikult kinnitanud. Samas on mõned politseiametnikud Eesti Päevalehe teatel avaldanud kartust, et Metsamaa mõrvale võivad järgneda veel kaks tapmist. Ühena võimalikest ohvritest on välja pakutud ka ärimees Meelis Laod, kes osales samuti turu erastamises, kuid edutult. Kolmas võimalik ohver pole seni teada.

Samas pole välistatud, et Polistsuki elu kallale kippujad soovisid kätte maksta Mait Metsamaa tapmise eest.

Reformierakondlasest turunõukogu liige Valve Kirsipuu ütles kevadel Eesti Päevalehele, et noore lihakaupmehe elu nõudnud pommiplahvatuse järel nõudis ta linnavalitsuselt turul toimuva majanduspolitsei uurida andmist, kuid seda millegipärast ei tehtud. «Tean, et isegi Polishtshuki tegevuse uurimiseks oli korra püsti kolm kriminaalasja keskkriminaalpolitseis. Kõik lõpetati,» ütles Kirsipuu.

Politseiameti pressiesindaja Ahto Jaksoni kinnitas, et seoses Keskturul toimunud kuritegudega ei ole seni tõepoolest veel kedagi vahi alla võetud. Mart Sooniku sõnul võttis Kaitsepolitsei kinni kaks meest seoses kevadise pommiplahvatusega Keskturul, aga nende edasise saatuse kohta puuduvad andmed.

Hetkel kuum