10. november 1999 kell 22:00

Reitinguagentuur Standard & Poors tõstis eile Hansapanga avalikul informatsioonil põhineva reitingu tasemele BBBpi seniselt tasemelt BBpi.

Reitingu paranemist mõjutas Swedbanki otsus suurendada osalust Hansapangas seniselt 49,9 protsendilt 52,6 protsendile. Otsuse mõjul ei suurene mitte ainult Swedbanki osalus pangas, vaid ka Rootsi panga kohustused ja vastutus Hansapanga ees ning Hansapanga majandusaruanded konsolideeritakse Swedbanki Grupis.

Hansapangale antud reiting väljendab panga kindlat positsiooni Balti finantsturul, tugevat kapitaliseeritust ning head likviidsust. S&P Hansapangale antud reiting põhineb ainult avalikult kättesaadaval informatsioonil. S&P andis suvel Hansapangaga koos reitingu ka Ühispangale, kuid seda ei ole muudetud.

Ametliku reitingu on Hansapank tellinud reitinguagentuurilt Moody's Investors Service, kes on pangale andnud stabiilsete väljavaadetega pikaajaliste võlakohustuste reitingu Baa2. Reuters-ÄP

Rahandusminister tutvustab järgmise nädala teisipäevasel valitsuse istungil riigikogu rahanduskomisjoni algatatud väärtpaberituru seaduse ja investeerimisfondide seaduse eelnõu.

Väärtpaberituru seaduse muutmise eelnõu algatamine lähtus õiguskantsleri seisukohast, et kehtiv seadus on vastuolus põhiseadusega, millega on nõustunud ka riigikogu. Ettevalmistatud eelnõu kohaselt sätestatakse seadusega kõik olulisemad nõuded väärtpaberispetsialistile ja neile tunnistuste väljastamise ja kehtetuks tunnistamise alused. Varem reguleeris eelnõus käsitletud muudatusi ministri määrus. Lisaks väärtpaberituru seaduse muutmisele sisaldab eelnõu ka investeerimisfondide seaduse muudatusi, mis on tervikuna analoogilised väärtpaberituru seaduse muudatustega. BNS

Läti Unibanka üheksa kuu auditeeritud puhaskasum oli 8,1 miljonit latti, mis on suurem eelmisel kuul avaldatud 7,97 mln latisest auditeerimata kasumist.

Pank kasumiprognoose ei avalda.

Unibanka on Läti suurim avalikult kaubeldav pank. Unibanka aktsiad on noteeritud Riia börsi põhinimekirjas. Reuters

Hetkel kuum