ÄP fototoimetus • 15. november 1999 kell 22:00

Eesti politsei Internetis

Politsei ja kaitsepolitseiameti koduleheküljed peibutavad eelkõige tagaotsitavate piltide, aga ka praktilise informatsiooniga.

Aadressil www.pol.ee asuval Eesti Politsei koduleheküljel on toodud politseiameti, keskkriminaalpolitsei ja prefektuuride kontaktnumbrid , samuti anonüümsete vihjetelefonide numbrid.

Üldist huvi võib pakkuda ülevaade sündmustest pealkirjaga «Mis juhtus» ja tagaotsitavate ja teadmata kadunud isikute andmed fotodega.

Küllalt põhjalik on politseistatistika, lähiaastate analüüsimise kõrval kajastab see kuritegevuse arengut Eestis viimase 25 aasta jooksul.

Rubriik «Kasulik teada» pakub nn seinast-seina informatsiooni, tuues lihtsate näpunäidete kõrval (kuidas politseisse helistada) ära politseiseaduse teksti.

Ettevõtja jaoks on praktilise väärtusega karistusregistri järelpärimise vormid nii füüsilise kui juriidilise isiku tarvis. Nende abil saab selgitada, kas firmas tööd soovival isikul on kehtiv karistus või keeld antud tööalal töötada.

Põhjalikku infot pakutakse relva taotlejale või omanikule. Lugeda võib nii relvaseadust kui relvaloa taotleja arstliku läbivaatuse ja järeldusotsuse vormistamise korda.

Politsei koduleheküljelt avaneb ka Tartu politseiprefektuuri kodulehekülg. Sellelgi on tagaotsitavate pildid ning andmed («Palume abi») ning valik nõuandeid.

Oma kodulehekülg Internetis on kaitsepolitseiametil aadressil www.kapo.ee.

Üldinfo, tagaotsitavate lehekülje ja vähehuvipakkuva külalisteraamatu kõrval avanevad sealt lingid FBI, CIA, NSA, Scotland Yardi, Interpoli jt kodulehekülgedele.

Autor: ÄP

Hetkel kuum