Madli Zobel • 22 november 1999

ETA sai kolm ostupakkumust

ETA peatoimetaja Meelis Pirn ütles, et huvitundjaid oli rohkem, kuid kõnealused kolm olid oma suhtumises väga tõsiseltvõetavad. «Olen kindel, et kui tuleb tugev omanik, siis läheme tõusuteed,» sõnas Pirn. «Huvilised olid seda meelt, et töötajate arvu tuleb suurendada.»

Rose Marketing OÜ juhataja Peeter Eerik Otsa sõnul on firma veendunud, et Eestis jätkub turgu mitmele uudisteagentuurile. «Meil on ETA kohta oma nägemus,» rääkis Ots. «Tundub, et antud juhul on tõesti ettevõtja parem omanik kui riik.»

Rahastamise koha pealt ütles Ots, et nad on arutanud investeeringuid nullist kuni miljonite dollariteni, kuid enne erastamisagentuuri otsust midagi täpselt ei otsustata. «Ega Eestis finantsipõuda pole,» sõnas Ots.

Sada protsenti Rose Marketing OÜ aktsiatest kuulub Otsa Konsultatsioonidele, mille üks omanik on Esma Auto nõukogu esimees Jaanus Reisner.

Muu hulgas Isamaaliidu juhatusse kuuluv Jaanus Reisner ütles, et ETAst ei ole ta rohkem huvitatud kui ükski teine eestlane. Esma Auto ostis ETA-lt ajakirjandusmaja 16 miljoni krooni eest.

Maksuameti andmeil ulatub ETA maksuvõlg koos intressidega praegu 3,3 mln kroonini.

ETA sai ajakirjandusmaja hoone müügitehinguga kaela kohtuasja, mille tulemusel on firma pangakontod 2,4 mln krooni suuruse hagi tagamiseks arestitud. Sisuliselt pankrotisesisus ETA tegutseb alates suvest tütarfirma kaudu.

Pirn ütles, et riik pole olnud hea omanik ning ETA praeguse info, tehnika ja töötajatega võib luua firmale tugevat lisaväärtust. «Muu meediaturu kahjumite taustal pole meie olukord sugugi nii katastroofiline,» lisas ta.

ETA sai tänavu üheksa kuuga üle 8 mln krooni kahjumit, käive oli samal ajal ligi poole väiksem, 4,5 mln krooni.

Kolm nädalat tagasi müüki pandud riikliku uudisteagentuuri aktsiate nimiväärtus on 13,21 mln krooni. Avaliku kirjaliku enampakkumise alghind oli 470 000 krooni.

ETA erastaja saab kaasa ka võlad ja kohustused.

Hetkel kuum