Tõnis Oja • 23. november 1999 kell 22:00

Venemaa rubla on surve all

Venemaa keskpank sooritas esmaspäeval ühendatud kauplemissüsteemis dollari tugimüüke, toetades sellega rubla järsku kukkumist. Süsteemis käib kauplemine üle Venemaa kaheksa sessiooni jooksul päevas ning nende keskmiste kursside alusel arvutab Venemaa keskpank rubla ametliku kursi dollari suhtes järgmise päeva jaoks. Eilseks kehtestatud ametlik kurss oli 26,49 rubla. Tänane ametlik kurss on 2 kopikat kõrgem -- 26,47 USD/RUB.

Rubla sattus surve alla pärast keskpanga juhi Viktor Gera?t?enko arvamusavaldust, et valuuta võib aasta lõpuks langeda 27 rublani dollar. Valuutaspekulandid alustasid seepeale dollarite ostmist, kuid keskpank on tänu interventsioonile hoidnud kursi stabiilsena. Keskpanga kõrge ametniku sõnul pidid need, kes ostsid dollareid, pettuma. Maaklerite arvates suudab keskpank hoida rubla kursi 26,50 USD/RUB tasemel veel vähemalt mõned päevad.

Dollar jäi jeeni ja euro suhtes väheliikuvaks. Jaapani finantsturud olid pühade tõttu suletud, mistõttu oli turg tavapärasest õhem. Tähelepanu keskmes on endiselt jeen, mis tõusis nii dollari kui ka euro suhtes. Euro nõrgenemine jeeni suhtes vedas ühisraha ka USD suhtes allapoole 1,0300 dollari taset.

Hetkel kuum