Sirje Niitra • 25. november 1999 kell 22:00

Dekoltee saab ?oti omaniku

«Sellel klubil on huvitav ajalugu ja ta on hästi suur,» põhjendas huvi Dekoltee vastu ?oti ärimees David Coutts. Ta lubab muuta ööklubi nime ja teha selle veelgi suuremaks.

«Meie eesmärk on kuuluda Euroopa paremate ööklubide hulka,» kinnitas Coutts. Selle saavutamiseks soovib ta kasutada Londoni asjatundjate abi.

Coutts ja tema äripartnerid kavatsevad kulutada Dekoltee renoveerimiseks 5--10 mln krooni. Couttsi sõnul kuulub ööklubi uute omanike hulka ka eestlasi. «Nad viibivad praegu Saksamaal ega tea sellest ostust veel midagi,» lisas ta. Osa ööklubi renoveerimiseks vajalikku raha tuleb Suurbritanniast, osa Eestist, kinnitas Coutts.

Konkurents Tallinna meelelahutusäris on Couttsi hinnangul väga tugev ja parimaks pürgimisel tuleb palju vaeva näha. «Võib olla me pole Eestis nr 1 veel tuleval aastal, aga tulevikus kindlasti,» lubas ta.

Coutts ütles, et tal on kavas Dekoltee asjus kogemuste kasutamiseks kõnelda ka ööklubi endise juhi Lauri Laubrega. Kuid konkreetset koostööd Laubrega ta eitas.

Revalia Center lubas Dekoltee haldusfirma Noxtun vara eest kõige kõrgemat hinda. Dekoltee ruumide ja sisseseade alghind oli 13 miljonit krooni.

Noxtuni võlausaldajatest saab vara müügist oma raha tagasi Ühispank ja osaliselt ka maksuamet. Kokku on pankrotipesas nõudeid 61,2 miljoni krooni eest.

Kinnitamata andmetel jäi pakkumisel teiseks üks Lauri Laubrega seotud firma ning kolmandaks Tartu ärimeeste Urmas Pasti ja Juhan Kolgi pakkumus.

Uued omanikud loodavad ööklubi avada järgmise aasta veebruaris.

Hetkel kuum