Inno Tähismaa • 25. november 1999 kell 22:00

ETAt jahib Hans H. Luik

Kinnitamata andmeil on Luik riiulifirma Jakarta Grupp taga, kes esitas koos ühe teise riiulifirmaga ETA vastu kokku 4,8 mln kroonise nõude.

Jakarta tegi kinnitamata andmeil üleeile ka ETA ostmiseks pakkumise, mis jäi Rose Marketingi omale natuke alla.

«Ma ei räägi sel teemal,» vastas eile Hans H. Luik täpsustavatele küsimustele.

ETA ostukonkursi võitnud Rose Marketingi esindaja Peeter Eerik Ots ütles eile, et ta ei välista kokkulepet Jakarta Grupiga. Ta ütles, et on sellise sõnumi Jakartale edastanud.

Peeter Eerik Otsa hästi tundvad inimesed ütlesid, et Otsal endal ETA ülalpidamiseks raha ei ole. Pärast ebaõnnestunud Mõõdukate kohalike valimiste kampaaniat on Otsal raske tööd leida. Teda ei pea konkurendiks ka teised suhtekorraldajad.

Olemasolevatel andmetel on ETA tegelik hind ligi 20 mln krooni, milles sisaldub jooksev kahjum ja võlakohustus maksuameti ees. Peeter Eerik Otsa firma ASi Ots Konsultatsioonid aastakäive on ligi miljon krooni ja kasum tühine.

ETA ostmisprotsessis n-ö tankistina esineva Otsa taga on kinnitamata andmetel Nordika Kindlustuse juht Jaanus Reisner, kes oli ETA erastamisega seotud Otsa juhitava firma ASi Ots Konsultatsioonid osaluse kaudu.

Luigega seostatav Jakarta Grupp esitas ETA vastu nõude, kuna ETA juhtkond lubas aasta algul talle müüa ETA omanduses olnud ajakirjandusmaja, ent murdis viimasel hetkel oma lubadust.

Jakarta asemel sai maja 16 mln krooniga endale Nordika Kindlustuse osaniku Jaanus Reisneri firma Esma Auto, kes müüs maja kinnisvarabüroole NLK Kinnisvara. Praegu on ajakirjandusmaja omanik kinnisvaraärimees, Hansapanga kaasasutaja Andres Saame.

Erastamisagentuur valis Jaanus Reisneriga seotud firma Rose Marketing välja kolme pakkuja seast. Agentuuri esindaja Katrin Kivi põhjendas valikut sellega, et müük toimus oksjoni korras ja uudisteagentuuri sai endale parima pakkumise teinud ettevõte.

Kinnitamata andmetel pakkus Rose Marketing 13, 2 mln kroonise nimiväärtusega ETA aktsiate eest 2 mln krooni. Sellest poole võib Rose Marketing tasuda EVPdes, seega on tegelik ostusumma ligi 1,3 mln krooni. Osa summast on võimalik tasuda järelmaksuga.

Peeter Eerik Ots kinnitas eile, et on teadlik ETA suurtest võlgadest, ent on valmis kõik ära maksma. Ots ütles, et kogus vajaliku raha ise.

ETA selle aasta 9 kuu käive oli 4,5 mln krooni, võlgu ja kohustusi lasub tal 8,1 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum