Väinu Rozental • 30. november 1999 kell 22:00

Polaris-Vara vahetas haldurit

Sirje Tael vahetab välja senise ajutise pankrotihalduri Anne Tammeri.

Taela kandidatuuri esitanud Tartu maksuameti esindaja, sissenõudmise osakonna juhataja Üllar Reino sõnul ei osalenud Tael ise koosolekul, kuna viibis parasjagu Jõgeva maakohtus. «Tael on andnud oma nõusoleku hakata pankrotihalduriks,» kinnitas Reino.

Tartu linnakohtul on pärast võlausaldajate üldkoosoleku protokolli saamist viis päeva aega uue pankrotihalduri kinnitamiseks.

Polaris-Vara võlausaldajate eelmine üldkoosolek katkes paar nädalat tagasi seetõttu, et võlausaldajad ei kinnitanud pankrotihalduriks kohtu määratud Anne Tammerit. Tammeri vastu oli Tartu maksuamet.

«Tammeri ajutiseks halduriks oleku ajal ei laekunud riigituludesse Polaris-Vara kinnipeetud tulumaksu ja sotsiaalmaksu,» põhjendas Reino halduri väljavahetust. «Analoogses pankrotimenetluses Polaris-Elus need maksud laekusid.»

Anne Tammeri selgituse kohaselt ei kuulu ajutise halduri pädevusse võlgniku kohustuste täitmine. «Võlgnik pole esitanud mulle mingit taotlust maksude tasumiseks.»

Üldkoosolek otsustas eile ühehäälselt lõpetada Polaris-Vara tegevuse ning valis viieliikmelise pankrotitoimkonna.

Koosolek ei andnud eile taas hääleõigust ASile Toplant Grupp, kelle nõue on 14,7 mln krooni. Tammer rõhutas eelmisel, poolelijäänud koosolekul, et Toplant Grupp on võlgniku kontrolli all ega hakka kaitsma teiste võlausaldajate huve.

Üle 24 mln krooni eest Polaris-Vara kinnisvara ja võlanõudeid on pankrotiprotsessi eel kanditud läbi riiulifirmade Sartaste Halduse AS ja OÜ Baltostan ASi Toplant Grupp, mille liikmete hulgas on Andres Bergmanni rallisõbrad Tõnu Soomer ja Hannes Hallik.

Polaris-Varal on reaalset vara 1,5 mln krooni eest ja kohustusi 18,8 mln krooni.

Hetkel kuum