Toomas Truuverk • 1. detsember 1999 kell 22:00

Tallinna börs sammub ülespoole

Liideraktsiate hinnad Tallinna börsil liikusid eile taas tõususuunas. Eile esmakordselt korrigeeritud kujul arvutatud ÄP indeks sulgus börsipäeva lõpul 328,5 punktil (päevaga +1,24%).

Konkurentsitult suurima tähelepanu osaliseks on saanud Hansapanga aktsia. Eile ulatus aktsia päevakäive 19,1 miljoni kroonini, moodustades sellega 52% kogu turu käibest. Elava kauplemise taga oli paar suuremat tehingukorraldust. Cresco Väärtpaberite maakler Tõnu Vanajuur ütles BNSile, et turul olid nii üks tugev ostja kui ka üks tugev müüja.

Üllatavalt tugeva kauplemise osaliseks sai eile Reval Hotelligrupi aktsia -- ühes tehingus vahetas omanikku korraga 240 000 aktsiat koguväärtusega 7,15 mln kr. Revali aktsia on kahe viimase päevaga kerkinud ligi 21% võrra.

Kuigi liideraktsiate hinnad liiguvad stabiilselt ülespoole, on nädala viimastel päevadel oodata ilmselt turu muutumist närvilisemaks. Ühest küljest oodatakse esmaspäeval positiivset teadet majanduskasvust, kuid samas on ka võimalik, et tulemus ei vasta ootustele, millisel juhul on tõenäoline aktsiahindade küllalt tugev korrektsioon.

Hetkel kuum