Tõnis Oja • 6 detsember 1999

Euro sooritas rekordilise tõusu

Pärast eelmisel nädalal toimunud euro kursi kukkumist alla 1 dollari taseme sooritas ühisraha eile oma ajaloo suurima kursitõusu. Hommikul, kui kauplemine käis Aasia turgudel, käis euro kurss veel korraks allpool nn pariteetsustaset (0,9992 dollarit), kuid pärastlõunal maksis ühisraha juba 1,0236 dollarit, seega päevasisene kursitõus oli enam kui 2,4 protsenti.

Muljetavaldavale kursitõusule vaatamata on ühisraha kurss nõrgenenud aasta algusega võrreldes 12,8 protsenti, Saksa mark on aga dollari suhtes 10 aasta madalaimal tasemel.

Ühisraha kiire tõusu põhjustas Saksamaa tööstustellimuste 3,2 protsendiline tõus oktoobris, mis oli enam kui kolm korda suurem analüütikute eeldatust. Arvestades, et möödunud nädalase euro rekordmadalale tasemele nõrgenemise üks peamine põhjus oli just Saksamaa majanduse nõrkus, siis oli eilne kursitõus küllaltki loogiline.

Rubla kurss langes eile dollari suhtes uuele rekordmadalale tasemele. Venemaa keskpank kehtestas tänaseks ametlikuks dollari kursiks 26,84 rubla (10 kopikat eilsest kõrgem). Selle nädala jooksul prognoositakse rubla kõikumist kursivahemikus 26,80--26,90 USD/RUB.

Hetkel kuum