«See küsimus ei ole praegu veel nii otseselt päevakorras ning ma ei ole seda veel väga täpselt läbi mõelnud,» lausus ta.
Finantsringkondades on räägitud, et Sampo on avaldanud soovi osta Optiva Pank. Kinnitamata andmetel pole aga välistatud ka vähemusosaluse omandamine Hansapangas, seda kallilt Hansapanga aktsiad ostnud Rootsi Swedbanki käest.
Trigon Capitali peaanalüütik Toomas Reisenbuk avaldas arvamust, et kõige reaalsem võimalus praegu Eesti pangandusturul kaasa lüüa on osta Optiva Pank. Swedbank kontrollib Hansapangas enamusosalust ning on oma enamusosaluse omandamisega tõestanud, et tal on Eestis pikaajalised plaanid, rääkis Reisenbuk.
Kellelgi teisel ei paista olevat mingit sisulist põhjust omada seal vähemusosa, mis neile ei anna otsustusõigust, lausus ta.
«Kui juba midagi teha, siis peaks saama ka otsustusõiguse ning selliseid võimalusi peale Optiva täna Eestis mujal ei ole,» lausus Reisenbuk. «Ma ei tea ka ühtegi põhjust, miks SEB tahaks võõrandada oma osalust Ühispangas, mistõttu saab Eestis juttu teha vaid Optiva Pangast.»
Reisenbuk selgitas, et Optiva ostmise puhul saaks Sampo-Leonia väga odavalt ühe osa kohe kätte. Samas on Eestis monopolilaadse, kõigis kolmes Balti riigis tegutseva Hansapanga kõrval Reisenbuki sõnul väga raske konkureerida, mis muudab Optiva vähematraktiivseks.
«Hansapanga ressursi hind, millega nad endale raha sisse saavad, on märksa madalam kui Ühispangal ja Optival,» selgitas Reisenbuk. «Et laenu- liisinguturul konkureerida, peab ressursi hinna ka Optivas madalale saama ja see on keeruline ja pikaajaline töö.»
Laido sõnul on praegu veel ebaselge seegi, mis saab Seesam Kindlustusest, sest seoses Leonia Panga ostmisega Soomes omandas Sampo ka 40 protsenti Seesam Kindlustust omavast Pohjola kindlustuskontsernist.