Toomas Truuverk • 9 detsember 1999

Hansapanga aktsia läheneb 100 kroonile

Aktsiate hinnad Tallinna börsil liikusid eile taas vaikselt tõususuunas. Huvi Telekomi ja Hansapanga aktsia vastu ei näi raugevat, mõlema aktsia hind kerkis eile, vastavalt 2,5% ja 0,79%.

Tegelikkuses olid investorid siiski mõnevõrra ettevaatlikud, oodates kindlamat signaali, mida Telekomi ja Hansapanga aktsia 100 kr piiril teevad. Telekom jätkas Londoni börsi toel kindlalt ülevalpool 100 kr taset ja see toetas kindlasti ka Hansapanga aktsiat.

Üldiselt arvatakse, et kui ka Hansapanga aktsia 100 kr piiri ületab ja jääbki sellest kõrgemal liikuma, annab see tugeva impulsi teistelegi Tallinna börsil kaubeldavate aktsiate hindadele.

Hansapanga aktsia lõpetas eile Tallinnas 95,25--95,5 krooni tasemel. Telekomi aktsia sulgemishinnaks Tallinnas oli 102,5 kr ja Londonis liikus aktsia kell 18.00 meie aja järgi 102--104 kroonil.

Kindlasti tasub seekord tavalisest suurema huviga oodata järgmisel kolmapäeval avaldatavaid pankade novembri majandustulemusi, sest seni pigem kahju toonud börsiinvesteeringud peaks Tallinna börsi 16,5%se kuutõusu taustal andma lootust tavalisest suuremale kasumile.

Suuremat mõju peaks börsi tõus omama eeskätt Ühispanga aktsiale, kelle kogu aktsiaportfell ulatub ca 560 mln kroonini (ilmselt siiski mitte kõik börsiaktsiad), samas kui Hansapanga vastava portfelli maht on vaid 93 mln kr.

Hetkel kuum