Toomas Truuverk • 19. jaanuar 2000 kell 12:39

Aktsiate hinnad Tallinna börsil kukkusid

Selgete tulevikuvisioonide puudumisel jäi kauplemisaktiivsus Tallinna börsil täna madalaks ja juhtivate aktsiate hinnad langesid. ÄP indeks langes päeva kokkuvõttes 0,45%, 386,43 punktile.

Aasta alguse eufooria kadudes ja positiivset üllatust mitte pakkunud pankade detsembrikuu tulemuste selgumise järel, ootavad investorid börsil uue suuna kujunemist. Selles ootuses rauges täna kauplemishuvi sedavõrd, et börsisüsteemi päevakäive jäi aasta madalaimale, 13,05 miljonile kroonile. On küllalt tavapärane, et väheaktiivses kauplemises jäävad domineerima müüjad.

Samas pole agressiivset müügihuvi tekkinud ja aktsiate hinnad on püsinud suhteliselt stabiilselt. See viitab asjaolule, et investorid usuvad pikemas plaanis turu püsimist tõusutrendil. Jätkuvast tõusutrendist on rääkinud ka analüütikud.

Probleemiks tundub praegu olevat välismaise toetuse kadumine Eesti juhtaktsiatele Telekomile ja Hansapangale. Eile tehti Telekomiga Tallinnas vaid kuus tehingut. Hansapanga aktsia puhul oli aktiivsus suurem (53 tehingut), kuid jäi märgatavalt alla viimastel nädalatel väljakujunenule. Samuti polnud Hansapanga aktsia puhul turul märgata mõnda suuremat tehingukorraldust.

Välisturgudel Eesti aktsiad täna erilist tähelepanu pälvinud ei ole. Suurima, poole miljoni kroonise käibega püsib Saksamaa börsidel kaubeldav XXL.EE, mille hind on pärast kahepäevast kukkumist täna 5?6 kr võrra tõusnud. Telekomi aktsia maksab Londonis praegu 113,23 kr.

Hetkel kuum