20. jaanuar 2000 kell 13:25

Sookruus: ETV rahastamiseks sobib elektrimaks

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Peeter Sookruusi sõnul on üheks sobivaimaks variandiks Eesti Televisiooni ja Eesti Raadio rahastamiseks elektrimaks.

Avalik-õigusliku ringhäälingu sõltumatuks finantseerimiseks Eestis on sobivaim kasutada mujal maailmas levinud elektriaktsiisi mudelit või maksutuludest kindla protsendi suunamist ringhäälingu eelarvesse, lausus Sookruus.

Näiteks Kreekas, Küprosel ja Portugalis rahastatakse avalik-õiguslikku ringhäälingut elektriaktsiisist, mis Sookruusi väitel on suhteliselt valutu viis maksukogumiseks.

Euroopas laialt levinud loamaksu kehtestamisega on Eesti Sookruusi hinnangul hiljaks jäänud, kuna telemaastikul on praeguseks hulgaliselt erinevaid kanaleid.Päevatoimetaja kommentaar:

<i>Kommertskanalitega konkureerivate ETV ja Eesti Raadio rahastamisvõimalusteks pakub lai maailm tõesti palju erinevaid variante. Iseasi, kas Eesti need omaks võtma peab. Õnneks on avalik-õigusliku ringhäälingu erastamisest ka juba Toompeal rääkima hakatud, vajamineva teenuse saab riik osta väiksema raha eest kui praegu ETV ja Eesti Raadio ülalpidamiseks kulub.

Hetkel kuum