4. aprill 2000 kell 22:00

Katusekambri eelised......

Eve Mööbli juht Valju Mölder ütleb, et seda katusealust ruumi pidasid nad silmas juba maja renoveerimisest saadik. Sel hetkel aga polnud võimalik Eve Mööblil neid ruume üürida. Kui pärast samas majas alumistel korrustel tavalist kuubikukujulist tuba pakuti ütlesid nad ära ja ootasid kuni katusekamber vabaneb. Pärast mõnekuulist ootamist on Valju Mölder kätte saadud ruumidega äärmiselt rahul.

Tuju tõstab veelgi see, et lepingu järgi 50m²pinda üürinud Eve Mööbel avastas ennast poole suuremast ruumist. Põranda puhastusfirma tegi selgeks, et põrandat on ruumis tegelikult ligi 100m² .Asja kontrollimisel selgus, et pinna eest, mille kohal lae kõrgus on vähem kui 1.60m vastavalt riigis kehtivale seadusele üüri maksma ei pea. Tegelikult on Eve Mööbli töökohad paigutatud just madala katuseääre alla, sellele pinnale, mille eest maksma ei pea.

Viltune katus annab ruumile põhjamaise näo. Firma arhitekt Triinu Gross ütleb, et hoolimata sellest, et katuseaknad on põhjapoole ja mitte eriti suured läheb ruum veidigi heledama ilmaga lausa säravalt heledaks. Kuna säravaid päevi on vähem kui sombuseid, annavad katuseaknad võimaluse vähesest valgusest maksimumi võtta.

Katusekambri meeldiva ja omanäoline ilme teevad kogu tööl olemise hubaseks. Kaastöötaja tunneb ennast siin nii koduselt, et paneb tööle tulles sussidki jalga.

Alati tuleb jälgida, et lae tasapinnas aken saaks kinni pandud, esiteks soovimatute külalise vältimiseks, teiseks ka juhusliku vihmahoo eest.

Koridoris unustas keegi akna lahti ja selle tulemusel tuli sein uuesti krohvida ja värvida, mille üürile andja küll äärmiselt kiiresti ära tegi. Aknaid on võimalik sulgeda elektriliselt.

Töökohtadele valisime Martin Pärna disainitud ja Thulemas tehtud Thor sarja ja ümmarguse nõupidamistelaua. Ümmarguse laua taga saadakse kokku erimeelsuste lahendamiseks. Puhkenurgas, kus külalisi vastu võetakse on Mangide pehme mööbel.

Ruumi värviskaala on klassikaline, tume ja mahesinine safrankollasega. Kujunduse tegimseks valmis mitu eskiisi, millest lõpuks endale sobivaima variandi leidsime. Tööruumi juures on olulisim hubasus, kui päevad kipuvad pikaks venima. Kuna suur seinapind on tühi tahaksime sinna graafikat panna. Igal juhul ei vali me seda nime järgi vaid ikka pildi järgi.

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum