Inno Tähismaa • 22. mai 2000 kell 12:47

Lõhmuse fondi uus investeering arendab kodumaist originaaltarkvara

Investeerimisfirma Lõhmus, Haavel Viisemann hallatav riskikapitali fond New Economy Ventures (NEV) ja võrgutarkvara ettevõte IT Meedia sõlmisid täna lepingu, mille kohaselt NEV investeerib IT Meediasse 3 miljonit krooni, teatas IT Meedia.

Investeering võimaldab IT Meedial kiiresti edasi arendada ning laiendada originaalset interneti kaudu töötavat dokumendi- ja projektihaldustarkvara Amphora.

IT Meedia on kompleksseid internetil põhinevaid infosüsteeme ehitav tarkvarafirma.

'Meie eeliseks on see, et kasutame oma töös uusi, avatud tehnoloogiaid,' selgitas IT Meedia juhatuse liige Tanel Tammet. Amphora kasutab vabatarkvara, mis võimaldab süsteemi müüa ja laiendada varasemate sarnaste süsteemidega võrreldes tunduvalt odavamalt.

Amphora kasutajate arv ei ole litsentsidega piiratud, samuti võimaldab ta Linuxi servereid interneti kaudu lihtsalt hallata, mis suurendab oluliselt tasuta Linuxi serverite kasutusvõimalusi ettevõtetes. Amphora müüki interneti-teenusena alustab esimesena AS Itera Süsteemid.

Amphora põhirakenduseks on grupitöö ja virtuaalkontori organiseerimine interneti-tehnoloogia abil. Ta seob töötajate failid, ajakavad, andmebaasid jms ühiseks kergesti hallatavaks, otsitavaks, jälgitavaks tervikuks. Süsteem on avatud ja brauseripõhine: kasutajate arvutisse ei ole vaja tarkvara installeerida, süsteemi saab kasutada mistahes internetiühendusega arvutist.

Käesoleva aasta jooksul avatakse süsteem ka teistele ettevõtetele Eestis ja mujal maailmas, kes saavad ehitada endale huvipakkuvaid uusi komponente Amphora baasil.

Lähemal ajal tuuakse turule uus platvorm ja komponendid, mis võimaldavad ettevõtetel optimeerida juhtimist ja hajutatud grupitööd, ning lubavad riigiasutustel seniselt paber-asjaajamiselt sujuvalt üle minna digitaalsele asjaajamisele. IT Meediat on Amphora süsteemi edasiarendamiseks toetanud ka riiklik Innovatsioonifond.

Investeerimispank Lõhmus, Haavel Viisemann (LHV) vahendab NEVi kaudu investeeringuid kiire kasvuga Läänemere regiooni internetifirmadesse.

Hetkel kuum