Ülo Toomsalu • 8. august 2000 kell 8:17

Adavere Lihatööstus jättis töölised ukse taha

Pankrotiohtu sattunud Adavere Lihatööstus ei hakanud eile hommikul uuesti tööle, kuigi direktor Harri Nukke oli seda eelmise nädala lõpus lubanud, kirjutab Postimees.

Mitukümmend töötajat, kes eile tööpäeva alguseks lihatööstuse väravasse kogunesid, pidid uuesti kurvalt laiali minema, sest peale turvaülema ja kontoritöötajate polnud lihatööstuses kellelegi tööd pakkuda. Puhtaks pestud tsehhid seisid luku taga.

Reedel lubas lihatööstuse direktor Harri Nukke, et töö algab taas esmaspäeval. 'Piirkonnas pole tööd, inimesed tahtsid saada informatsiooni, millal taas saab tööle hakata, kuid mingit kuupäeva praegu neile öelda pole,' ütles Nukke eile.

Nukke väitel pole võimalik lihatööstust tööle panna enne, kui firma on võlausaldajatega saavutanud kokkuleppe firma tuleviku suhtes vähemalt järgmiseks kuueks kuuks. Nädalavahetusel peetud läbirääkimised ei toonud mingit edu.

Praegu on laenuläbirääkimised Nukke sõnul jõudnud nelja miljoni kroonise laenuni. 'See raha oleks vajalik, et tööstus taas käima panna,' sõnas Nukke.

Tänavu esimese poolaastaga tõi lihatööstus 2,7 miljonit krooni kahjumit.

Ettevõtet saneerima kutsutud Robert Jaani ütles, et kui lihatööstus peaks käivituma, siis kindlasti ei ole seda võimalik teha laenuraha kaasabil.

Hetkel kuum