Sirje Niitra • 5. november 2000 kell 22:00

Kägu hakkas TOPi müügiga pihta

?Kuna müük osutus enneolematult edukaks, otsustasime jätkata sooduskampaaniat aasta lõpuni ja võib-olla kauemgi,? ütles Kägu reedel TOPis toimunud oksjoni ajal, kus haamrit hoidis vale-Sarnet ja kõnet pidas vale-Kivi.

Ministriprouat mänginud näitleja rääkis ministri raskest elust ja eelarves haigutavast august, mis TOPiga kinni toppida tarvis, vale-Sarnet kutsus üles minevikku unustama. Kumbki ei lasknud Käguks kostümeeritud näitlejal sõna sekka öelda.

Kägu ütles, et temast on valesti aru saadud, kui reklaamikampaaniat peetakse erastamisprotsessi mõnitamiseks. ?Esimest korda otsustasime ligi kümne aasta pikkuseks veninud erastamisest kasu lõigata,? märkis ta, lisades, et seni on TOP pahatahtliku erastamise läbi kaotanud palju miljoneid.

Alates 20. novembrist võivad kõik TOPi territooriumile sisenenud isikud võita 10 miljonit krooni. Iga ostu teinu saab tasuta sprindipileti. Kümme korda päevas jagatakse sellele lisaks kõigile purjespordikeskuse väravast sissetulnuile tasuta loteriipileteid.

Kägu sõnul on TOPi juhatusel erastamisagentuuriga kokkulepe, et äriühing töötab kuni selle müügini edasi nagu tavaliselt. ?Neid kaht kampaaniat ei tohi omavahel segi ajada, sest need on täiesti erinevad asjad,? kinnitas ta.

TOPi nõukogu esimees Tiina Mõis ütles, et on praeguse juhi tegevusega rahul ja soodusnädal oli väga huvitav reklaamikampaania. See tõi tema hinnangul keskusesse palju rahvast juurde ja oli ka majanduslikult kasulik. ?Kui midagi häirib, siis ehk liiga suur reklaamikära, kuid see on nii kägulik,? leidis ta.

Mõis ütles, et tema teada pole Kägul ametlikku osalust TOPis tegutsevates firmades ja ta ei kavatse ka erastamises osaleda. Sama on varem ka mees ise kinnitanud.

Ametlikult kinnitamata andmetel on kultuuriminister Signe Kivi avaldanud valitsuses soovi TOPi direktor ametist vabastada. Ministeeriumi pressiesindaja Reet Weidebaum eitas reedel Kivi avaldust Kägu ametist vabastamise kohta, kuid valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik ütles, et mitteametlikult on seda küsimust arutatud.

Hetkel kuum