Kaivo Kopli • 16. november 2000 kell 12:27

Ilves luges Ekspressist ?midagi segast?

Kommenteerides vihjamisi tänase Eesti Ekspressi artiklit, mille kohaselt ei meeldi ärimeestele välisministri avaldused meie lõunanaabritest ja Eesti kuulumisest pigem Põhjalasse kui Baltikumi, tõdes Toomas Hendrik Ilves, et ta on lugenud ajalehest ?midagi segast?.

?Ma olen mingit segast asja seal Eesti Ekspressis lugenud,? ütles välisminister Ilves, kes paistab olevat arvamusel, et ainuüksi Eesti ekspordi suund näitab Eesti kuulumist Põhjalasse ja mitte sedavõrd Baltikumi. ?Kui me vaatame Eesti eksporti, siis 30% oli Soome, 18% Rootsi, 7% Lätti ja kaks koma midagi protsenti Leetu. Meie eksport on suunatud just Euroopa Liitu. Ma ei tea, mida siin veel rääkida,? ütles Ilves.

Ekspressi väitel on Eesti ettevõtjad andnud valitsustegelastele märku, et välisminister võiks mõelda, enne kui midagi ütleb. Kõige valusamalt riivab Ilvese jutt Eesti kiiremast arengust võrreldes Läti ja Leeduga Hansapanka, kes soovib osta Leedu suurimat panka. Ajalehe andmeil nõudsid ettevõtjad oktoobris peaministrilt, et Ilves talitseks ses osas oma keelt.

?Kui Eesti majanduslikes huvides on astuda SRÜsse ja luua Pribaltika ühendus, kas siis mina peaksin seda tegema?? küsis Ilves, lisades, et Eesti ärieliiti kuuluvad inimesed on võrdsed kodanikud teiste kodanikega.

Hetkel kuum