Ervin Soon • 22. november 2000 kell 11:29

Stardiabifond jagas eelviimast ettevõtlustoetust

Euroopa Liitu astumise ettevalmistusprogrammi ( Phare SPP) raames jagas Eesti stardiabifond eelviimases taotluste voorus välja 10 toetust kokku ligi poole miljoni krooni ulatuses.

15. oktoobriks esitati kolmandasse taotluste vooru 59 taotlust. Vastavalt äriprojektide kaalukusele ja sobivusele fondi eesmärkidega otsustati rahuldada neist kümme.

Kõige rohkem ehk 100 000 krooni eraldab fond õmblustoodete valmistajale ning 98 000 krooni metsamaterjali ümbertöötlejale Ida-Virumaal.

50 000 krooni antakse rahvusvaheliseks bioinformaatika teenuse osutamiseks Tartumaal ning teist sama palju mobiilse autohooldusteenuse pakkumiseks Valgamaal.

Toetust saavad veel kaks Tartumaa, üks Põlvamaa ja kolm Ida-Virumaa ettevõtet.

Stardiabifondi projektijuht Heidi Kohlman ütles, et fond on jagatud kahte ossa: Ida-Virumaa ning Kagu-Eesti toetused, viimane omakorda jaguneb Tartumaa ja Põlva- Võru- ja Valgamaa toetusteks. Tartust tulevad projektid on üldiselt innovaatilisemad ja tugevamad, teiste piirkondade puhul toetatakse lihtsamaid äriplaane.

Fondist on kahe esimese vooruga saanud toetust 11 ettevõtet. 1.detsembriks tuleb esitada taotlused fondi viimasesse vooru, mille tulemused tehakse teatavaks jaanuaris.

Kohlmani sõnul saab sellega fondile toetusteks ette nähtud 1,9 miljonit krooni otsa ning stardiabifond tõenäoliselt oma tegevuse lõpetab.

Stardiabifondist on võinud toetust taotleda füüsilisest isikust ettevõtja või kuni 50 töötajaga ja alla 10 miljoni krooni suuruse aastakäibega erafirma, mis on tegutsenud alla kahe aasta, või alles alustav eraettevõtja/firma.

Hetkel kuum