Ülo Toomsalu • 23. november 2000 kell 10:01

Adavere Lihatööstuse juhil lasub sohikahtlus

Sellal kui pankrotis Adavere Lihatööstuse osal töötajatel on töötasu ja koondamisraha saamata, on tööstuse juht Robert Jaani väidetavalt maksnud endale nii ebaseaduslikku palka kui ka muid tasusid, kirjutab Maaleht.

Kümme aastat tagasi Adavere Lihatööstuse rajanud Harri Nukke kinnitusel maksis ettevõtte uus juht Robert Jaani endale alusetult palka ning ostis lihatööstuse nimel omaenese firmalt teenust.

Jaani tegutseb ajutise pankrotihalduri Toomas Saarma volitatud esindajana. Nukke volikirja alusel töötas Jaani lihatööstuse juhina alates augusti algusest kuni 25. septembrini.

18. septembril maksti tööstuse kassast Jaanile välja töötasu summas 22 408 kr.

Nukke ei tea, et Jaaniga oleks sõlmitud tööleping. Samuti ei ole ta näinud, millise lepingu alusel on arvestatud Robert Jaanile töötasu ja see välja makstud.

Kaks päeva hiljem, 20. septembril, on tehtud lihatööstuse kontolt ülekanne OÜle R.O.B. summas 74 590 krooni ja 20 senti. Ülekanne tehti vastavalt osaühingu esitatud arvele.

Arvele oli Nukke sõnul märgitud osutatud teenuseks konsultatsioonid augusti algusest kuni 18. septembrini, lisaks telefoni- ja autokulu. Teenuste kohta puuduvad Nukke sõnul lepingud ja aruanded, samuti ei antud ettevõtte juhatusele infot.

Harri Nukke kinnitusel kuulub OÜ R.O.B. Robert Jaanile.

Hetkel kuum