Intressid jätkavad langussuunal

Kaja Koovit 05. jaanuar 2001, 00:00

Oktoobrikuu viimase päeva rekordiliselt 5,2 protsendi tasemelt on kuue kuu Euribor seni stabiilselt langenud.

Uut aastat alustasid turud ootusega, et septembris on kolme kuu Euribor 4,18%, lausus Hansapanga intressitoodete kauplemise osakonna juhataja Allan Marnot. Eile oli kolme kuu Euribor 4,741% tasemel.

?Näib, et eluasemelaenu klientidel on põhjust rõõmustada,? möönis Marnot.

Euroopa Keskpank (EKP) jättis intressimäärad oma eilsel nõukogu istungil muutmata.

Marnot märkis, et turu ootuste kohaselt peaks Euroopa Keskpank intressimäärasid sügiseks langetama 0,75% võrra. EKP refinantseerimismäär on praegu 4,75%.

Turgude veendumuse kohaselt peaks EKP langetama intresse kevadel 0,25%, varasuvel veel 0,25% ning edasine langetamine peaks toimuma kas hilissuvel või sügisel, rääkis Marnot.

Kolmapäeval avaldatud raportis süüdistab Saksa majandusinstituut DIW EKPd ?inflatsiooniohu ülehindamises?. Kõigest poolteise aastaga on keskpank intresse tõstnud 2,25 protsendipunkti võrra, milles DIW näeb peamist ?süüdlast? Saksamaa majanduskasvu aeglustumises.

DIW hinnangul peaks pank intresse alandama vähemalt poole protsendipunkti võrra. Ühelt poolt vajab Euroopa majanduskasv ergutust, teisalt turud kinnitust, et ka Euroopa Keskpank on nii nagu USA Föderaalreserv valmis muutunud majandusoludele kiiresti reageerima.

Analüütikute hinnangul ei taha EKP rahaturgudel protsesse juhtima asuda, mistõttu intressimäärasid ei langetata.

Kuigi Fedi intressimäärade langetamise otsus seab EKP surve alla, näib ebatõenäoline, et jaanuaris midagi teha tahetakse. ?Kui Fed pidi pärast valimisi midagi tegema, näitamaks, et olukord on kontrolli all, siis Euroopa Keskpank üritab olla stabiilne,? lausus Marnot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing