BSA konfiskeeritud raudkastid lähevad kooli

Viktoria Korpan 09. jaanuar 2001, 00:00

Haridusministeeriumi üldosakonna juhataja Jaan Laidmets ütleb, et eelmisel aastal sai ministeerium kokku kümme kohtu otsusega konfiskeeritud arvutit. ?Viis neist kandsime maha ? nad olid täiesti kõlbmatud, need on prügimäel,? seletab Laidmets. ?Firmad, kellelt arvuteid ära võetakse, teevad arvutid tühjaks. Pärast kohtuotsust on ju arvutid veel mõnda aega firmades, kus võetakse arvutitest kõik väärtuslik välja.?

Viis arvutit, mis olid paremas seisundis, anti Laidmetsa sõnul üle Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukoolile ja Urvaste Eriinternaatkoolile.

?Sellest, et haridusministeerium on meile neid arvuteid eraldanud, oli natuke abi, aga asi on selles, et need oli nii-öelda tühjaks tehtud arvutid, kastid ilma tarkvarata,? tõdeb Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli direktor Valdek Berendsen. ?Saime need arvutid eelmisel aastal ja raha tarkvara ostmiseks meil ei olnud. Praegu paneme just selle aasta eelarve kokku, muretseme siis ka tarkvara.?

Berendseni sõnul on kooli arvutiklass arvutitega komplekteeritud, kuid kuna arvutid vananevad kiiresti, oleks tarvis vahetada neid uuemate vastu.

Sama seis on ka Urvaste Eriinternaatkoolis ? arvutid on kohal, kuid nendega pole midagi peale hakata ? ilma tarkvarata on arvuti kõigest juhtmetega täidetud metallkast.

?Kuna meil pole oma IT-spetsialisti, pole me veel kontrollinudki, mis on arvutites sees, mis ei ole. Kuid ministeeriumist öeldi, et jah, tarkvara puudub, nagu rahagi selle ostmisekski,? räägib kooli raamatupidaja. ?Kokku on meil koolis kaks töötavat arvutit, aga noodki on vanad. Lapsed on meil arvutiõpetuse tunde saanud ainult eelmisel aastal, kui Urvaste põhikooli arvutiõpetaja korraldas meie lastele oma koolis huviringi.? Praeguseks on Urvaste põhikool kinni pandud, arvutiõpetaja töötab Antslas ja ei ole teada, millal eriinternaatkooli lapsed uuesti arvutile ligi pääsevad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing