Jeeni kurss 17 kuu madalaimal tasemel

Tõnis Oja 11. jaanuar 2001, 00:00

Jeeni kurss kerkis eile teiste peamiste valuutade suhtes, sest usutakse, et Jaapani suuremad eksportöörid kasutavad ära rahvusvaluuta nõrgenemist 17 kuu madalaimale tasemele ning toovad välismaal teenitud kasumi emamaale. Põhjuse taoliseks spekulatsiooniks andis Toshiba Corp, kes on maailma suurim sülearvutite tootja, valuuta- ja finantsdivisjoni juht Kazushi Murakami, kes teatas taolisest plaanist uudisteagentuurile Bloomberg. Samas usub Murakami, et jeeni kurss kerkib kuu lõpuks 115 USD/JPY tasemeni.

Jaapani valuuta on viimase kuuga nõrgenenud 5 protsenti 117,19 jeenini dollar, mis on saareriigi madalaim kurss alates 1999. aasta 27. juulist. Varahommikul, vahetult enne kauplemise lõppu Aasia finantsturgudel oli jeeni kurss tugevnenud 115,80 jeenini.

Mõned turuosalised on jeeni tugevnemise põhjuste osas teistsugusel arvamusel. Üks Jaapani elukindlustusfirma, kes oli ostnud Austraalia riiklikke võlakirju, mille lunastamistähtaeg lõpeb sel kuul, müüs Asutraalia dollareid jeeni vastu. See viis jeeni kursi üles ka teiste valuutade suhtes.

Euro kurss oli dollari suhtes eile äärmiselt väheliikuv. Eesti Panga dollari ametlik kurss jäi teisipäevasega võrreldes muutumatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:00
Otsi:

Ava täpsem otsing