Vanad ideed saavad sel aastal valmis ja jõuavad kodudesse

ÄP 11. jaanuar 2001, 00:00

Selle aasta esimestel arvuti- ja tehnoloogiamessidel USAs näidatakse esimesi töötavaid seadmeid, mis peaksid praeguse kodutehnika kiiresti muutma eelmiseks põlvkonnaks, kui vaid hind vatsuvõetavaks muutub.

Kodutehnika hakkab näitama superreaalseid videopilte arvutimängudes, seal saab suhelda sõpradega ja näha reaalset maailma meenutavaid kolmemõõtmelisi andmebaase, ka videokassettide udusem pilt on ajalugu, sest müügile tulevad korduvkirjutatavad DVDd.

Tikutoosisuurused ?floppid? USA firmalt DataPlay asuvad sel aastal Compact Flash kaartide ja magnetoptiliuste ketaste kõrval pakkuma suurt salvestusmahtu ka väga väikestele seadmetele, näiteks pihuarvutitele, mobiiltelefonidele, digitaalkaameratele, MP3 pleieritele jne. Samas on teised andmekandjate tootjad toomas 2001. aastal turule 5, 10 ja 20 MB suurusi andmekandjaid, mis aga on veel tikutoosist mitu korda suuremad.

Laserplaadimängija leiutaja Philips on esimene ka DVD mängijate täiendamisel. Uue DVD-RW ehk kirjutatava DVD leiutaja on samuti Philipsist, näitamas plaati ja kirjutajat, mis salvestab nagu tavalisele videolindilegi korduvalt, aga DVD laserplaadile.

Microsofti asutaja Bill Gates on lubanud, et Sony poolt toodetud ülipopulaarsele Playstation 2 mängukonsoolile tuleb sel aastal lõpuks konkurent. Kauaoodatud X-Box on ehitatud Inteli tehnoloogia baasil ja sisaldab Microsofti meelelahutustarkvara. Must kast sisaldab DVD mängijat, mängupulti ja võimast koduarvutit, nagu ka Playstation.

Clarioni autoPC ekraaninurgal paistab vana tuttav Windowsi logo. Loodetavasti on seal sees ka Windowsi 2001. aastal väljatulev ülistabiilne versioon Whistler, mis töötab autos või kodus 24 tundi päevas ja juhib katkemata kõiki kodu- ja autoseadmeid, näitamata enam ?sinist surmaekraani?.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing