Gaas tapab tule ja säästab elu inimese

ÄP 23. jaanuar 2001, 00:00

Inimelu säästev, gaasiga tulekustutussüsteem sobib kohtadesse, kus vee kasutamine põhjustaks suure materiaalse kahju ? telekommunikatsiooniseadmete ruumides, laboratooriumides, juhtimiskeskustes jm.

Tule kustutamisel Argonite gaasiga vähendatakse hapnikusisaldust ruumis 20,9 protsendilt kuni 11?12,5protsendini, mille tulemusena tulekolle kustub ning saavutatav hapniku kontsentratsioon ei ohusta inimeste lühiajalist viibimist kustutataval alal.

Süsteem käivitatakse kustutuse keskseadmelt, kui kaks tulekahjuandurit võtavad lühikese ajalise vahega vastu tulekahju häire. Inimeste ruumist lahkumiseks eelneb gaasi vallandumisele viiteaeg ning sireen-vilkurite märguanne. Süsteemi on võimalik käivitada ka käsitsijuhtimise kaudu.

Gaasisegu Argonite on lõhnatu ja värvitu. Segu ei reageeri teiste ainetega ega juhi elektrit. Toode on loodussõbralik ega ohusta atmosfääri osoonikihti. Argonite on rahvusvaheliselt sertifitseerinud NFPA, Lloyds Register, Bureau Veritas, The Loss Prevention Certification Board, CNPP jpt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing