Norra haiglad pole ärimehega ühtki eellepingut sõlminud

Merike Ojasson 24. jaanuar 2001, 00:00

Seitsmest Radmanni esmaspäeval näidatud nimekirjas olevast haiglast vastati viies eile küsitletud haiglas, et ühtegi kirjalikku lepingut Finn Radmanniga tehtud ei ole.

Mitme Norra haigla peaõed kinnitasid, et senikaua, kui Norra pool ei ole ametlikult aktsepteerinud Eestis välja antud meditsiinikooli tunnistusi, ei ole mõtet rääkida võimalusest, et Eesti õed pääsevad Norrasse tööle.

Sunnaasi haigla peaõde Gunnhild Skattebo väitis, et Eestil ei ole üldse õdedeprojekti, sest Radmann rääkis neile ainult Leedu õdedest.

?Ta andis meile mõned meditsiinikoolide telefoninumbrid ja ütles, et teeb neile keelekoolituse. Me ootame, mis selle projektiga edasi saab,? ütles Gunnhild Skattebo.

Radiumhospitaleti peaõde Unni Harvei rääkis, et ta on Radmannilt saanud ühe kirja, mis räägib Eesti õdedest.

?Lepingut ei ole sõlmitud. Meie haigla on spetsialiseerunud vähihaigete ravimisele ja meie juures on hädavajalik osata norra keelt,? selgitas Unni Harvei.

Haukelandi haigla peaõde Anne Sissel Faugstadi sõnul on nemad korduvalt öelnud, et on huvitatud mujalt tulnud õdedest, aga ainult sellisel juhul, kui Norra poole peal on kõik paberid korrektselt korda aetud.

?Olime kord koos Radmanniga Leedus kohtumisel, aga ma pole näinud ühtegi ametlikku paberit, et Norra pool oleks tunnustanud Eesti, Läti või Leedu koolitust. Või et oleks tehtud mingi võrdlus Norra meditsiinikooli õppeprogrammidega,? sõnas Anne Sissel Faugstad.

Sentralsykehuseti personalijuht Elisabeth Bjorge kinnitas, et on kohtunud Finn Radmanniga, kuid ka nemad ei ole jõudnud lepingute allkirjastamiseni.

?Ma ei tea, kui kaugele on ta jõudnud oma keeleõppe ja diplomite tunnustamise asjadega. Meie jaoks on eelkõige olulised õdede professionaalsus ja keeleoskus,? ütles Elisabeth Bjorge.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing