Merko Ehituse kasum kasvas neli korda

Kaja Koovit 30. jaanuar 2001, 00:00

Merko Ehitus teatas eile börsile, et teenis eelmisel aastal 1,4 miljardi kroonise käibe juures 65 miljonit krooni puhaskasumit ehk neli korda enam kui 1999. aastal. Analüütikud ootasid ettevõttelt keskmiselt 1,2 miljardi krooni suurust käivet ja 50 miljoni kroonist kasumit.

Aktsia reageeris uudisele 6,4 protsendilise hinnatõusuga, saavutades ettevõtte börsiajaloo kõrgeima, 41,5kroonise hinnataseme.

?Merko kasuminumber oli väga tugev ja oluliselt parem, kui oodatud, ? tunnistas investeerimispanga Suprema peaanalüütik Veikko Maripuu.

Tema sõnul on eriti rõõmustav, et kolmandiku ehitusfirma käibest andis tegevus väljaspool Eestit, mis näitab, et ettevõte on edukalt tegutsev ka teistel Baltimaade turgudel.

Eesti turul on tänavu mullust käivet ületada raske, kuid Läti ja Leedu turul peaks areng olema kiire, rääkis Maripuu.

Investeerimispanga Trigon Capital peaanalüütik Toomas Reisenbuk möönis, et mullused majandustulemused olid head, kuid väga suurde vaimustusse ei ole mõtet nendest sattuda. ?Tulemus on suurepärane, aga ei ole selge, kust peaks tulema edasine kasv,? ütles Reisenbuk.

Analüütikute sõnul on ettevõte investeerimiseks atraktiivne ning aktsial on ka edaspidi tõusuruumi, kuid plahvatuslikku aktsia hinna tõusu lähipäevadel ei oodata.

Ühispank ootab Merko aktsia hinnaks pooleaastases perspektiivis 47,5 krooni, mis tähendaks praeguselt hinnatasemelt ligi 20 tõusu. ?Vähestel ettevõtetel on selline tõusupotentsiaal,? ütles Ühispanga strateeg Aivo Kangus.

?Vaatamata Merko tõusuruumile ei tasu unustada, et meil on ka teisi allahinnatud aktsiaid,? ütles Kangus. Ta möönis, et suurenev huvi aktsia vastu võib hinna madala kauplemisaktiivsuse juures üles viia, kuid plahvatuslikult suurenev huvi aktsia vastu on siiski vähetõenäoline.

Suprema tõstis eile Merko aktsia hinnasihi seniselt 46 kroonilt 51 krooni tasemel.

Maripuu sõnul võiks hinnasiht olla kõrgem, kui Merko otsustaks oma senist dividendipoliitikat muuta ja maksta aktsionäridele omanikutuluks rohkem kui senine 20 protsenti kasumist.

Heade majandustulemutega kaasnev aktsia hinna tõus võib analüütikute sõnul suurendada võimalike ülevõtjate huvi Merko kui põhinimekirjas ainsa kodumaisel kapitalil põhineva ettevõtte vastu.

Merko Ehituse üks suuromanikke Toomas Annus on varem kommenteerinud, et ei kavatse ehitusäriga elu lõpuni tegeleda.

?Merko neljanda kvartali tulemus oli tugev ja võib potentsiaalsete kosilaste ringi laiendada,? märkis Maripuu. Ta lisas, et Merko keskpika perspektiivi ärimudel näeb ette tugevat arengut Läti ja Leedu turul, mis suurendab ettevõtte väärtust. Seetõttu ei ole omanikel oma osaluse müümisega kiiret, rääkis Maripuu.

?Mida kõrgemale aktsia hind tõuseb, seda tõenäolisemaks muutub ettevõtte omanikeringi muutus, kuid kunagi ei ole Merko olnud ülevõetavate ettevõtete esimeses ringis,? märkis Maripuu.

Merko kasvas Läti ja Leedu arvel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing