Inno Tähismaa • 7. veebruar 2001 kell 9:45

Reformierakond ei ole nõus koonderakondlase palga tõstmisega

Eile õhtul kogunenud Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus otsustas homsel linnavolikogu istungil mitte toetada koonderakondlasest volikogu aseesimehe Peeter Lepa palga tõstmist ligi 50% seniselt 16 800 kroonilt 25 000 kroonini.

Reformierakonna Tallinna piirkonna esindaja teatel otsustas juhatus Noorte Reformiklubi ettepanekul esitada lähitulevikus volikogu menetlusse ka eelnõu palgalise aseesimehe koha kaotamiseks. Detsembris koalitsioonipartnerid Reformierakonna fraktsiooni samasisulist ettepanekut ei toetanud.

'Volikogu aseesimehe tööülesanded on praktiliselt olematud. Inimesele, kelle ülesandeks on asendada volikogu esimeest juhul, kui viimane juhtub haige või komandeeringus olema, ei pea maksma 25 000 krooni kuus,' ütles Keit Pentus, kes on RE Tallinna piirkonna juhatuse liige.

'Ei ole täiemõistuslik kulutada lihtsalt niisama üle 450 000 krooni maksumaksja raha aastas olukorras, kus Tallinn ei leidnud piisavalt raha näiteks kõikidesse koolidesse turvameeste palkamiseks ja mitmed noorte vaba aja keskused on siiani raha puudusel avamata,' lisas Reformierakonna linnavolikogu fraktsiooni aseesimees Kristen Michal.

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus on üheksa liikmeline. Viis juhatuse liiget on ka Tallinna Noorte Reformiklubi liikmed.

Hetkel kuum