Jurist soovitab kriminaalasja

Kristi Malmberg 14. veebruar 2001, 00:00

Gräzini kinnitusel oleks kriminaalasja algatamine Eesti maine seisukohalt äärmiselt positiivne ja tõestaks Eestit õigusriigina. ?Bill Clintoni lugu USA mainet ei alandanud, Clintoni oma küll,? selgitas Gräzin. ?USA õigussüsteem ainult võitis sellest protsessist. Samuti näitaks kriminaalasi Laari vastu Eestit väga hea ja väga demokraatliku riigina.?

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pole esialgu veel teinud avaldust kriminaalasja algatamiseks, kuid kaalub seda ja on sel teemal konsulteerinud juristidega.

Mitu tuntud advokaati on varem ajakirjanduses väitnud, et Laari poolt Savisaare pildi tulistamises 1999. aastal Võrumaal pole eriti midagi kriminaalset ning juurdluse algatamine oleks vähe tulemusi andev.

Gräzini väitel on võimalik toimunu kohta kriminaalasi algatada kolme-nelja paragrahvi alusel. Karistused algavad rahatrahvist ja lõpevad viie aastase vabadusekaotusega.

?See kõik on aga praegu hüpoteetiline, fakte on vaja,? rõhutas Gräzin, kelle hinnangul kindlasti poleks Savisaare poolt avalduse esitamine surnud üritus.

Keskerakond hoiab õhus ka ähvardust umbusaldusavalduse esitamisest peaministrile, mille elluviimine on erakonna aseesimehe Peeter Kreitzbergi sõnul vaid aja küsimus.

Laar kaotab koalitsioonipoliitikute hinnangul oma koha siiski vaid juhul, kui märklauaskandaali sekkub president Lennart Meri. Opositsioonil pole umbusalduse avaldamiseks piisavalt hääli, valitsusliit pole aga huvitatud Laari lahkumisest.

Presidendil pole sel nädalal aga kavas kohtumist peaministriga ega ka mingi märklauaskandaali teemalise avaldusega esinemist. Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu kinnitas esmaspäeval, et president ei kavatse hetkel sisepoliitikasse sekkuda.

President on tellinud kaitseväelt tulistamisintsidendi kohta aruande, mille laekumise kindlat tähtaega pole aga kindlaks määratud.

Praeguseks on eelmisel kolmapäeval lahvatanud skandaal jõudnud ka välispressi. Reedel kirjutas sellest uudisteagentuur AP. Eilne Briti majandusleht Financial Times toob kolmandal leheküljel ära lühikokkuvõtte Eesti peaministri ümber vallandunud tulistamisskandaalist. Ajaleht tsiteerib Laari, kes kinnitab, et ei tema ise ega valitsus kavatse juhtunu pärast tagasi astuda.

Ajaleht meenutab lugejatele, et veel eelmise valitsuse eesotsas 1990. aastate algul teenis Laar välismaal tunnustuse oma majandusreformidega, mis olid ühed radikaalseimad endise Nõukogude Liidu riikide seas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing