Islandi kaubanduskoda kinnitab Kõuhknate äripartneri pankrotti

01. märts 2001, 15:42

Islandi kaubanduskoda kinnitab, et perekond Kõuhkna krevetiäri partner, Islandi firma Nasco, on pankrotis ning et võlausaldajad otsivad võimalusi krevetiäri päästmiseks.

'Võlausaldajad üritavad leida võimalusi, et jätkata krevetitootmist selles piirkonnas, kus Nasco tegutses,' ütles Islandi kaubanduskoja asedirektor Birgir Armannsson. 'Meie teada pole veel loodud Nasco asemele mõnda sarnast ettevõtet.'

Nasco äripartneri Toomas Kõuhkna sõnul pankrotistus Nasco sellepärast, et investeeris ennast üle. Nasco võttis Islandi Investeerimispangast laenu, mille tagatiseks olid Kõuhkna firmade hallatavad Eesti krevetipüügipäevad.

Nasco asutati 1995. aastal, perekond Kõuhknale kuuluva ASi Dagomari ja ASi Permarega hakkas firma koostööd tegema 1998. aastal. Äriideeks oli, et Dagomar ja Permare ajavad Eesti riigilt välja krevetipüügipäevad ning müüvad need Nascole, kes organiseerib kreveti püügi ning müügi. Kui palju on aastas püütava krevetisaagi väärtus, ei kajastu kuskil Eesti statistikas, kuid hinnanguliselt on selle väärtus vähemalt pool miljardit krooni aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing