Börsiülevaade: Aktsiad langevad investorite optimismile vaatamata

07. märts 2001, 09:56

Pärast Hansapanga aktsia esmaspäevast avalööki 3,9protsendilise kukkumise näol oli panga aktsia eile Tallinna börsil peaaegu ainus, mis näitas väikest tugevnemise korrektsiooni, ronides 138 kroonini ehk päevaga 1,5%.

Enamus aktsiaid olid aga mõõdukas langustrendis.

Kuid samas jäi eile õhku ikkagi küsimus, kas turg on tõepoolest negatiivselt meelestatud.

Pigem võiks öelda, et aktsiaid peljatakse Tallinna börsilt veel osta, kuid samas on turul spekulante ja käegalööjaid, kes on asunud aktsiaid müüma.

Seda tõestab kasvõi see, et veebruarikuu lõpu seisuga oli 92% väljakirjutatud optsioone ostuoptsioonid ning Äripäeva küsitluse põhjal ostaks Hansapanga aktsiad 59% ja ei ostaks vaid 16% küsitluses osalenuid.

Vaid 17% ehk iga kuues ei ostaks üldse aktsiaid.

Meelestatus nagu oleks optimistlik aga turg seda paraku ei näita.

Börsiliidri kohta ei loovutanud Hansapanga aktsia eilegi ja andis veidi üle poole 12,7 mln krooni suurusest päevakäibest.

Eilne Swedbanka otsus jätkata läbirääkimisi Leedu Taupomasise erastamise osas näitab, et juhul kui SEB ja Swedbank ühinevad tuleb neil ka Leedus panna üks pankadest müüki, olgu selleks siis Vilniaus Bankas või Leedu Taupomasis. Sarnane olukord on ka Eestis, kus mahamüüdavate pankade nimekirjas on Hansapank ja Ühispank.

Hansapanga aktsionäre peaks antud otsus neutraalseks jätma.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia peaks peale eilset head telekomisektori börsipäeva ka ise täna kallinemise märke näitama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing